Patrik Eliáš předává svůj dres Pavle Gomba.Ano, skutečně to tak trochu vypadalo jako výměna dresů. Ten, ve kterém tentokrát hráč NHL Patrik Eliáš přišel na tiskovou konferenci, však neměl žádné číslo. Byl světle modrý a místo jména hráče měl rovnou bílým písmem vepsán název týmu. A ne jen tak ledajakého týmu. Týmu, který letos slaví 60 let existence a který působí ve 157 zemích světa. Že stále netušíte? Tak už vás nebudu déle napínat. Stačí, když si kliknete na detail článku.

  UNICEF – ano, to je těch šest bílých písmen na zbrusu novém „dresu“ Patrika Eliáše. Na tiskovou konferenci nepřišel Patrik sám. Kromě partnerky Petry Volákové si s sebou přinesl dokonce panenku. Tu vydražil na loňské aukci projektu Adoptuj panenku, zachráníš dítě! „Tatínkem“ panenky je Karel Gott. Patrika program UNICEF zaujal a tak při návštěvách České republiky začal s Českým výborem pro UNICEF spolupracovat. A pak dostal nabídku, která se nedostává každý den. Nabídku, aby se stal českým vyslancem dobré vůle UNICEF. Dosud byla naší první a jedinou vyslankyní herečka Jiřina Jirásková, která je zároveň předsedkyní Českého výboru pro UNICEF.

  „Jedním z důvodů, proč jsem se rozhodl nabídku UNICEF přijmout, byla moje nedávná zkušenost s nemocí, která mi téměř zabránila pokračovat v kariéře vrcholového sportovce. Velmi mě oslovil program UNICEF zaměřený na očkování, který v nejrůznějších částech světa zajišťuje chudým dětem ochranu proti nakažlivým nemocem. Těším se, že s UNICEF budu moci těmto dětem konkrétně pomáhat,“ uvedl Patrik Eliáš.

  UNICEF byl v roce 1953 první organizací na světě, která přišla s nápadem zapojit do své činnosti výjimečné jedince, kteří využívají výhod své slávy pro pomoc dětem žijícím v zapomnění. Desítky celebrit z oblasti kultury i sportu věnují svůj talent a čas, aby zlepšily životní podmínky stovek milionů dětí na celém světě. Dlouholetými významnými vyslanci dobré vůle UNICEF byli světoznámá herečka Audrey Hepburn a herec Sir Peter Ustinov. Mezi ty současné patří např. herec Sir Roger Moore, herečky Susan Sarandon, Mia Farrow a Whoopi Goldberg, zpěvák Robbie Williams, zpěvačka Shakira, tenista Roger Federer, fotbalisté David Beckham, Ivan Zamorano a Luis Figo nebo rychlobruslař Johann Olav Koss.

  UNICEF byl založen v roce 1946 na pomoc dětem v poválečné Evropě. Letos tedy slaví 60. výročí svého založení. Nyní působí ve 157 zemích světa. Programy UNICEF, zaměřené na očkování, výživu, pitnou vodu, vzdělání a ochranu před násilím a zneužíváním, zajišťují milionům dětí na celém světě přežití a rozvoj. Činnost UNICEF není financována z rozpočtu OSN, ale výhradně z dobrovolných příspěvků a z prodeje pohlednic a dárkového zboží UNICEF. Zatímco po druhé světové válce patřila naše země mezi adresáta této pomoci, dnes jsme jejím významným odesilatelem.

  Fotogalerii ze jmenování Patrika Eliáše vyslancem dobré vůle UNICEF si můžete prohlédnout ZDE.

  Více na stránkách www.unicef.cz

  Autor