Soubor Lovečánek z LovčicV sobotu 31. března se v Divadelním sále Městského kulturního střediska v Kyjově uskutečnilo Oblastní kolo soutěžní přehlídky dětských folklorních souborů Kyjovska, Veselska a Strážnicka, kterého se zúčastnilo devět folklorních kolektivů.

    Soubor Kyjovánek I z KyjovaByly to: Podkověnka Svatobořice-Mistřín, Lovečánek Lovčice, Kyjovánek I a II Kyjov, Ždáničánek Ždánice, Archlebjánek Archlebov, Lipinka Vracov, Jatelinka Milotice a Kamejka Hroznová Lhota.
    V odborné porotě zasedli Anna Maděričová, Radek Zapletal, Milan Zelinka, Jiří Tománek a František Synek. Pořadem provázela Bohuslava Hamáková.

    Soubor Kamejka z Hroznové LhotyV soutěži velmi dobré až překvapivě vyrovnané úrovně porota nakonec doporučila pro postup do Krajského kola Jihomoravského kraje, které se uskuteční v Kyjově v neděli 29. dubna 2007, soubory Lipinka Vracov s pásmem Svatojánská noc a Kyjovánek I Kyjov s pořadem Čertice. Náhradníkem je soubor Podkověnka Svatobořice-Mistřín s číslem Falešní ševci. Soubor Jatelinka z Milotic

    Pořadatelé – Folklorní sdružení Kyjovska – děkují Městu Kyjov, Městskému kulturnímu středisku Kyjov i řadě sponzorů za podporu a vedoucím souborů za jejich úžasnou práci s dětmi.

    foto František Synek