Kristýna Makovcová Jsou dnešní teenageři opravdu tak povrchní, jak se o nich někdy říká?
    Možná by se zdálo, že věci, které na první pohled nejsou tak „cool“ nebo třeba nutí k většímu zamyšlení, jsou jim tak trochu cizí. Pokusit se tyto domněnky vyvrátit a ukázat, že dnešním mladým lidem nejsou pojmy jako lidská práva, diskriminace, či rozmanitá společnost tak úplně lhostejné, se pokouší evropská kampaň Každý jsme jiný, všichni rovnoprávní.
    V těchto dnech se rozhodovalo o vítězi soutěže Kam-Paň song, v rámci které mladí amatérští hudebníci skládali, zpívali a nahrávali písničky na témata, kterými se kampaň zabývá. Mimochodem, do hlasování o vítězi se aktivně zapojila i zpěvačka Tonya Graves, mediální tvář kampaně.
    V Plzni a Prostějově (a také v dalších 19 evropských zemích) pak v rámci Bambiriády proběhne graffiti projekt United colours of Europe – A hot season for GRAFFs!, který nabídne prostor k vyjádření výtvarnou formou. Možná, že je to vlastně úplně jinak. Možná, že mladé lidi víc, než si myslíme, zajímá, co se kolem nich děje. Možná, že se o tom chtějí bavit. A taky pomáhat.