Kapela No Rock - vítěz soutěže Kam-Paň-Song na Bambiriádě 2007Festival alternativní mládežnické kultury CIHELNA – VYSTUPOVAT 2007. se uskuteční v pátek 15. a sobotu 16. června 2007 v Cihelně v Chlumu u Křemže. Kromě kapel, divadel a filmů budou moci návštěvníci shlédnout také výstavu výtvarných prací mládeže a dětí ze soutěže na téma RESPEKT, kterou na sklonku roku 2006 realizovalo naše partnerské ICM – Informační centrum pro mládež S.D.M. České Budějovice, jako součást informačního projektu „Každý jsme jiný – všichni rovnoprávní“ – All Different – All Equal.
  V rámci programu vystoupí také mládežnická kapela NO ROCK (CPDM, o.p.s. – Klub Bouda), která se stala vítězem národní soutěže Kam-Paň-Song. Tato soutěž byla vyhlášena v rámci celonárodních aktivit evropské kampaně „Každý jsme jiný – všichni rovnoprávní“ – All Different – All Equal.

  Kapela No Rock - vítěz soutěže Kam-Paň-Song na Bambiriádě 2007Vítězové soutěže Kam-Paň-Song, kapela No Rock představila vítězný hit „Socka“ poprvé na koncertě „Každý jsme jiný, všichni rovnoprávní“na pražské Bambiriádě, na kterém vystoupili jako hosté například Dan Bárta, Ivan Hlas nebo kapela „100°C“.
  „Pořádným nářezem se představila třetí kapela v pořadí, No Rock. Vítězové soutěže o nejlepší píseň na téma lidských práv se důkladně opřeli do kytar a žádný měkký rock to opravdu nebyl. Zejména z poslední písně se snad i dělaly vlny na Vltavě. Za odměnu si kapela vysloužila pozvání do jedné hudební televizní stanice – ovšem musí nejprve natočit nějaký ten klip. Kapela No Rock - vítěz soutěže Kam-Paň-Song na Bambiriádě 2007Čtyřčlenná kapela No Rock z malého městečka Větřní u Českého Krumlova začala společně hrát přibližně před rokem u jednoho člena v garáži. Po pár měsících se jim podařilo získat prostor pro zkoušení ve volnočasovém klubu v Českém Krumlově, kde zkoušejí doposud. Nahrávka do soutěže Kam-Paň-Song byla vůbec jedna z prvních z vlastní tvorby,“ tak představily kapelu v bambiriádním zpravodajství Hana Knotová a Veronika Podnecká z Gymnázia prof. Jana Patočky.


  Festival Cihelna – Vystupovat 2007 je vyvrchololením aktivit, které CPDM o.p.s. Český Krumlov pro veřejnost připravilo v měsíci květnu a červnu 2007 v rámci evropské kampaně „Každý jsme jiný – všichni rovnoprávní“ – All Different – All Equal

  Z celého festivalu bude pořizována zvuková hudební nahrávka Hudebním studiem mladých Český Krumlov (projekt CPDM, o.p.s. podpořen programem EU Mládež).
  Z vybraných pořízených hudebních nahrávek pak bude následně připraveno hudební CD k vydání.
  Na projektu dále spolupracuje mládežnické internetová Rádio ICM (www.radioicm.cz)

  Komplexnější informace o programu a další technické informace naleznete na webu festivalu.
  Akce je podpořena: Jihočeským krajem, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a městem Český Krumlov.

  Autoři