Fotosoutěž, kterou pořádá Multikulturní centrum Praha o nejlepší dokumentární fotografický cyklus s tématem rozmanitost a diskriminace v české společnostiMultikulturní centrum Praha vyhlašuje v rámci „Vládní kampaně na podporu rovných příležitostí pro všechny v ČR“ fotografickou soutěž o nejlepší dokumentární fotografický cyklus s tématem rozmanitost a diskriminace v české společnosti. Soutěž je otevřená profesionálním i amatérským fotografům, kteří se věnují tématům rozmanitosti a diskriminace na základě rasového či etnického původu, náboženství nebo víry, věku, zdravotního postižení či sexuální orientace v ČR.

  Uzávěrka přihlášek je 30. srpna 2007.

  Fotosoutěž, kterou pořádá Multikulturní centrum PrahaAutor/autoři vítězného souboru obdrží finanční odměnu 2.000,- Euro na vytvoření nového (či zakončení již existujícího) fotografického cyklu na téma rozmanitost a diskriminace v ČR. Tento cyklus fotografií bude vystaven v druhé polovině roku 2008.

  Vítězný soubor bude, spolu s dalšími fotografiemi přihlášenými v soutěži, představen na výstavě v Praze v listopadu 2007 v rámci festivalu Dialog kultur 2007 (Týden rovnosti).
  Výstava by měla oslovit širokou veřejnost, poukázat na opomíjené problémy a témata a rozšířit povědomí o rozmanitosti a diskriminaci v české společnosti.

  Rádi bychom zajistili nejen technickou a uměleckou úroveň fotografií, ale doufáme zejména v jejich vysokou výpovědní hodnotu, schopnost nabourávat zažitá klišé a předsudky, které v naší společnosti na téma rozmanitosti a diskriminace stále přetrvávají.

  Složení poroty:
  • Anna Šabatová
  • Jiří Stránský, spisovatel, bývalý prezident Českého PEN klubu
  • Jaroslav Anděl, kurátor, fotograf a pedagog
  • Viktor Kolář, fotograf a pedagog
  • Martina Křížková, koordinátorka, MKC Praha

  Další informace o soutěži a podmínky soutěže na www.mkc.cz

  Multikulturní centrum Praha Přihlášky a fotografie zasílat na adresu:
  Multikulturní centrum Praha – Fotografická soutěž
  Vodičkova 36 (Palác Lucerna), 116 02, Praha 1

  Fotografická soutěž a výstava je podporována Evropskou komisí a vládou ČR.

  Autor