Mezi nepravidelné akce DDM Šumná patří například Zábavné odpoledne pro děti s řadou soutěží a atrakcí. Činnost 70 – 80 zájmových kroužků a klubů, které mají 900 – 975 členů, organizuje každoročně Dům dětí a mládeže v Šumné. Kromě toho nabízí a připravuje řadu nepravidelných akcí, soutěží a turnajů.

  Stolní tenisté v Šumné nejen pravidelně trénují, ale pořádají také turnaje pro široké okolí.Šachisté a stolní tenisté pořádají řadu turnajů pro děti ze širokého okolí. Významnou tradici a také výsledky mají sportovní střelci, kteří nejen pravidelně trénují, ale účastní se i řady soutěží. Ve spolupráci se znojemskou Školou Taekwon-do I.T.F. So-San Znojmo byly v loňském roce založeny dva kroužky korejského bojového umění taekwon-do v Domě dětí a mládeže v Šumné. Jeden z nich se schází přímo v Šumné, druhý v Jevišovicích.

  K hojně navštěvovaným patří i kroužek domácích prací.Ke kroužkům, které pracují v Domě dětí a mládeže v Šumné, neodmyslitelně patří i kroužek domácích prací. Možná vás překvapí, že jeho členy jsou nejen dívky, ale i chlapci. Na jedné ze schůzek si uvařili skvělou čínu s rýží a moc si na ní pochutnali.

  Vlastnoručně uvařené jídlo také všem moc chutná...Dětský klub Domu dětí a mládeže v Šumné je otevřen pro všechny děti celoročně každý pracovní den od 12.30 do 17.00 hodin. Zájemci se tu mohou učit a psát školní úkoly, číst knihy a časopisy, hrát společenské hry nebo sportovat v zahradě domu. Může přijít každý chlapec nebo dívka kdykoliv se mu hodí a má chuť zde trávit svůj volný čas – pobyt v klubu je zdarma.


  Informace
  Dům dětí a mládeže
  671 02 Šumná
  tel./fax 515 291 436
  e-mail: ddmsum@mboxzn.cz
  http://sis.znojmo.cz/ddmsumna


  Dům dětí a mládeže v Šumné byl jako centrum volného času dětí a mládeže ustaven k 1. září 1990.
  DDM ŠumnáV současné době v něm pracují tři pedagogičtí pracovníci (p. Miloslav Šnajdar – ředitel DDM, p. Dagmar Větříčková – vedoucí oddělení DDM, sl. Zdenka Vrbová – vedoucí oddělení DDM) a jeden správní pracovník (p. Jiřina Kochová – školnice). Úkolem DDM je zajistit kvalitní a smysluplné využití volného času dětí, mladých lidí i jejich rodičů v celé západní části okresu Znojmo.

  Se svou nabídkou aktivit v zájmové činnosti pravidelné, nepravidelné, spontánních činností i aktivit v době prázdnin přicházíme za pomoci řady externích i dobrovolných spolupracovníků z řad veřejnosti nejen přímo v Šumné, ale celkem v 15 dalších místech a jejich spádových územích – v Lubnici, Korolupech, Uherčicích, Starém Petříně, Vranově nad Dyjí, Bítově, Zálesí, Štítarech, Blížkovicích, Pavlicích, Jevišovicích, Citonicích, Horním Břečkově, Vracovicích a Lesné. V této souvislosti je velmi významná spolupráce s obecními úřady, základními i mateřskými školami v oblasti.

  Při své práci se pracovníci DDM řídí především myšlenkou, že poskytnout dětem a mladým lidem bohatou a pestrou nabídku aktivit pro volný čas je tou nejlepší a nejpřirozenější prevencí všech negativních jevů včetně nebezpečí drog, kriminality a rasistických jevů.

  Autor