Kolem Brna - dálkový pochod s vysokohorskou turistikouOblíbený každoroční dálkový pochod „Kolem Brna“ a cyklojízda krajinou okolí Brna. Letos 30. září. Akce je zařazena do Brněnských dnů pro zdraví. Trasy od 7 do 60 km obsahují prvky vysokohorské turistiky. Delší trasy jsou vedeny přírodně zajímavým hřebenem Babího lomu. Děti a mládež dávají přednost trase 15 km příměstskými lesy, kde si cestou mohou prohlédnout jezírka, pomníky, památný strom i ohradu s divočáky.

  Kolem Brna - dálkový pochod s vysokohorskou turistikouV cíli v Komíně v lomu na pravém břehu řeky Svratky je připravena cvičná zajištěná cesta pro nácvik bezpečného a správného pohybu po feratách a nácvik slaňování pod dohledem a instruktáži lektorů VHT. Zájemcům je potřebné vybavení zapůjčeno na místě. V cíli jsou také připraveny testy poznávání kulturně a přírodně zajímavých míst České republiky, testy znalosti turistického a topografického značení, táborák a vuřty – dobrá nálada, pohoda.

  Turistický závod je zařazen do kalendáře akcí Brno-zdravé město Veřejný Turistický závod
  Podzimní veřejný turistický závod (7. 10. 2007)je zařazen do kalendáře akcí Brno-zdravé město a je to současně první závod krajského poháru Jihomoravské oblasti pro rok 2008. Soutěžit tak přicházejí děti, mládež, i dospělí – zkušení závodníci i ti, kteří přišli poprvé, ti, kteří se přišli probojovat do závodů Českého poháru, i ti, kteří se přicházejí jen proběhnout po lese. Radost z pohybu v přírodě, odvaha, znalosti a zručnosti i šikovnost na jednotlivých stanovištích na trase jsou zárukou úspěchu.

  Turistický závod je zařazen do kalendáře akcí Brno-zdravé město Závod je nácvikem rychlého a přesného rozhodování. Soutěží se podle pravidel Turistických závodů (www.turisticky-zavod.cz) , navíc je zařazena nepostupová kategorie dospělý a předškolák. Radost na stupních vítězů je ve všech věkových kategoriích závodu. Nejvíce zastoupeny, a tedy největší soutěžení, bylo v letošním roce vedle tradičně počtem závodníků vedoucí kategorie „dospělý a předškolák“ v kategorii „mladší dorostenky“. Záštitu nad závodem převzal místostarosta ÚMČ Brno –Nový Lískovec.

  www.a-tom.cz

  Autor