Drakiáda v Hradci KrálovéPlná dobré nálady, podzimního sluníčka, prima lidí, co se přišli pořádně vyřádit – no prostě právě taková, jaká má správná drakiáda být. Však jí během celé doby, kdy akce trvala, prošly dva tisíce malých i velkých účastníků – a to už je pořádná spousta lidí! Louka u nové budovy Univerzity Hradec Králové se začala plnit nadšenými dětmi i dospěláky už hodinu před začátkem akce a někteří zůstávali až do půl sedmé – každý si to tu chtěl užít co nejdéle.

  V sobotu 6. října jsme už od rána napjatě čekali, jaké bude počasí, ale to nakonec nezklamalo – jen ten vítr si s námi trochu hrál, ale draci létali, i když to někdy vyžadovalo spoustu běhání. Pokud někomu pořádný drak chyběl, mohl si ho koupit na místě. A pak už tradá na to!

  Drakiáda v Hradci KrálovéKromě samotného pouštění draků čekaly na děti také soutěže a atrakce, ale kdo si myslel, že si tu odpočine po všem tom běhání, ten se pořádně mýlil. Děti honil strašák na poli, jezdilo se s naloženým kolečkem a aby ani dospěláci o nic nepřišli, mohli naložit své ratolesti do zahradního kolečka a závodit ve dvojicích, kdo dřív projede připravenou trať. Velikým lákadlem, na které se také stály pořádné fronty, bylo svezení v korbě traktůrku.

  Na každé z dětí čekala samolepka dráčka a také nafouknutý balonek – dokonce si je někteří účastníci navázali na lanka od draků a chvíli bylo na nebi víc barevných kuliček než draků samotných. Nakonec tu ještě zavoněly grilované dobroty, protože grilování k Hradecké drakiádě rozhodně patří.

  Drakiádu v Hradci Králové pořádá každoročně organizace Sion – Nová generace. Ale drakiádou činnost zdaleka nekončí – už 10. listopadu nás totiž čeká Město plné lampionů, tentokrát na téma Sedm divů světa. Tak si ho nenechte ujít!


  KC Sion
  Na Kotli 1201
  500 09 Hradec Králové
  tel: 495 263 623
  tel/fax: 495 270 153
  e-mail: info@sion.cz
  www.sion.cz

  Autor