Artem Vartanian z chrudimského občanského sdružení Šance pro Tebe . Dobrovolníci z Pardubického kraje, kteří v letošním roce získali podporu z dobrovolnického programu Make a Connection v celkové výši přes 400 tisíc korun se o víkendu 20 .- 21. října 2007 setkali v Hotelu Kapitán na Seči.

    Smyslem celého setkání bylo diskutovat o projektech, které dobrovolníci ve věku 16 až 24 let organizovali v celém kraji, o jejich úspěších, ale i problémech. Největší účast na akci měli dobrovolníci, kteří v Nasavrkách organizovali oslavu keltského svátku a na akci přijelo přes dva tisíce návštěvníků. V Chocni dobrovolníci vybrali na benefiční akci téměř 25. tisíc korun na nákup počítače, dobrovolníci z Nekoře zase projeli na jachtě stovky kilometrů po Labi či v Sebranicích vznikla unikátní pec a dobrovolníci si při jiné z akcí vyzkoušeli stát i před zpravodajskou kamerou TV Nova.

    logo Altus Víkendové setkání bylo doplněno i o tři semináře. První se týkal problematiky programu Make a Connection a ekonomiky projektu, kterým provázel Roman Málek. Druhý blok byl věnován neziskovému sektoru v Pardubickém kraji a to z úst Dany Krouželové z Krajského úřadu Pardubického kraje, která má na starost rozvoj neziskového sektoru. Neméně zajímavou přednáškou i s poznatky z praxe o dobrovolnictví u nás a v zahraničí hovořil Artem Vartanian z chrudimského občanského sdružení Šance pro Tebe.

    Program Make a Connection - Připoj se „Setkání s dobrovolníky plnými nadšením bylo úžasné. Mladí lidé toho za půl roku dokázali velmi mnoho a poznali řadu nových věcí,“ přibližuje své pocity lektor jednoho z bloků Roman Málek.

    Seminář pro dobrovolníky připravilo Občanské sdružení Altus, které je koordinátorem programu Make a Connection – Připoj se v Pardubickém kraji.

    Autor