Rozcestník oslavenců upozorňoval mj. i na veřejnou sbírku ve prospěch handicapovaných turistů.Tomíci slavili spolu s Klubem českých turistů (KČT) 120 let organizované turistiky. Poděkování patří všem tomíkům, kteří přijeli do Prahy podpořit 120. výročí klubu. Je milé, že víc než stovka dětí a mladých lidí brouzdala po Praze a aktivně se všeho veselí účastnila. Poděkování směřuji pak speciálně k těm, kdo pobíhali v pátek a sobotu po metru a vybírali peníze na dobrou turistickou věc (podporu handicapovaných kolegů turistů), jakož i těm, kdo spluli na více než 60 kánoích pražské jezy v neděli.

    Oslavy začaly ale už ve středu, kdy se klubová delegace na Olšanských hřbitovech ráno poklonila památce prvních mužů, kteří v čele klubu stáli do roku 1948. Následovalo přijetí pražským primátorem na Staroměstské radnici, prohlídka Náprstkova muzea a koncert spojený s předáním klubových vyznamenání v Betlémské kapli.

    Po Praze brouzdala více než stovka dětí a mladých lidí a aktivně se účasnila všeho veselí.Sobota patřila, jak shora uvedeno, tomíkům, kteří v metru nabízeli v rámci charity červenou turistickou značku, takto vstupenku na pražské památky. Poděkování patří všem tomíkům, kteří přijeli do Prahy podpořit 120. výročí Klubu českých turistů.Kolem poledního pak bylo možné vidět davy Pražanů i přespolních, jak obdivují obří rozcestník i obří postel. Obé se na pozadí Týnského chrámu, resp. paláce Kinských fantasticky vyjímalo.
    Nedělní dopoledne bylo zasvěceno vodákům, kteří pod vedením Vráťi Chvátala spluli pořádný kus Vltavy, překonali komory i občasný protivítr a šťastně všichni dorazili do cíle..
    Oslavy se myslím vydařily – i tomíkům za to patří dík.