České děti v rumunském Banátu jsou vděčné za každou zábavu. Po dvou úspěšných misích v rumunském Banátu je již dnes jisté, že tomíci připraví tábor pro děti Čechů, kteří se před více než sto osmdesáti lety přistěhovali do Rumunska za prací.
  První běh tábora začne 24. července a povedou ho vedoucí z ostravského oddílu Průzkumník. Přihlásilo se na něj zhruba 20 dětí z Eibentálu, Bígru a Sv. Heleny.
  Druhý, také desetidenní turnus, začne 2. srpna.
  Druhý turnus proběhne pod taktovkou mladých vedoucích z pražského oddílu S.T.A.N. a českolipských Dakotů. Na programu se pilně pracuje, je zajištěn lékařský dohled přímo v táboře.

  Samozřejmě nechybí ani ostřílený kuchařský tým. Jako přídavek navštíví oba běhy stromolezec Petr – Tetka se svou sestavou sítí a lan. Na návštěvu se chystají i přátelé z Ligy lesní moudrosti, kteří tomíkům s organizací tábora pomáhají. Na louce u Gerniku tak vyroste první opravdové indiánské týpí…

   

  České děti v rumunském Banátu se baví na lanových aktivitách, které pro ně připravili tomíci jako ochutnávku táborové činnosti.
  Na táboře, který pro české děti v rumunském Banátu tomíci připravují, bude dobrodružných aktivit více...
  Nejpracnější zatím bylo přesvědčit rodiče - ještě se s něčím takovým, jako tábor pro děti, nesetkali...

  foto Tomáš Novotný