Světové dny mládeže Sydney 2008 V úterý 8. července 2008 odlétá do Austrálie poslední skupina sedmdesáti mladých lidí, kteří přijali pozvání Papeže Benedikta XVI. k oslavám Světového dne mládeže (SDM) do Sydney. Její součástí je i dlouholetý pracovník s dětmi a mládeží a lektor Občanského sdružení Altus Roman Málek.

    Samotné setkání proběhne od 15. do 20. 7., ovšem už předtím je pro účastníky připravený bohatý program v australských diecézích. Z České republiky se akce zúčastní asi 220 lidí, z nich většina už je v Austrálii. Pořadatelé očekávají celkovou účast zhruba tři sta tisíc poutníků.

    „Na celosvětové setkání mládeže se velmi těším a jsem plný očekávání,“ svěřil se Roman Málek den před odletem. Hlavními body mezinárodního programu přímo v Sydney je ve dnech od 15. do 20. 7. úterní zahajovací mše, středeční festival mládeže, čtvrteční přivítání papeže Benedikta XVI. v docích a páteční křížová cesta. Vrcholným okamžikem SDM pak bude sobotní večerní vigilie s papežem a následná nedělní slavná mše svatá, které bude Benedikt XVI předsedat.

    Roman Málek Tomu bude předcházet i doprovodný program, který organizačně zabezpečuje Sekce pro mládež České biskupské konference, která celou výpravu zastřešuje. „V té době budeme ubytování v australských rodinách v Melbourne. Smyslem pobytu v diecézích před vlastním setkáním v Sydney je poznání místní kultury, života a lidí – a to prostřednictvím pobytu v rodinách a díky pestrému programu, který připravili Australané i česká organizace,“ uzavírá Málek.

    Po akci se výprava opět přestěhuje do rodin v Sydney, kde dobu do odletu stráví poznáváním tamních zajímavostí. Zpět by se výprava měla vrátit 1. srpna 2008.

    Autor