Tábor pro děti krajanů žijících v rumunském Banátu uspořádala Asociace TOM. První turnus tábora v jižním Banátu u krajanů skončil, druhý právě probíhá.
  Nelehké to měli ostravští Průzkumníci (Asociace TOM, pozn. red.) Ilony Jaglové, kteří od předminulého týdne po deset dní vedli tábor u krajanské obce Gernik v Rumunsku. První dny stavby i tábora byly ve znamení deště, takže si pořadatelé sáhli až na dno svých sil.
  Tábor pro děti krajanů žijících v rumunském Banátu uspořádala Asociace TOM. I první dny tábora nebyly zcela jednoduché. Zlepšení nastalo až s příchodem slunečného počasí – a 2. srpna se 17 dětem našich krajanů, o které se staral cca 8 členný tým, vůbec nechtělo zpátky k rodičům. Pro všechny děti to bylo vůbec první táboření.

  Tábor pro děti krajanů žijících v rumunském Banátu uspořádala Asociace TOM. V současnosti běží druhý turnus, který vedou Ondra Šejtka a Tomek Hurt. I oni hlásí drobná dramata, například dnes jim sežrali ovčáčtí psi pořádnou porci eidamu, zabezpečenou sice, ale proti hladovým šelmám neuhlídatelnou!

  A-TOM Organizátorům rozhodně patří dík za nevšední úsilí, jakým vedení tábora v 1 200 km vzdáleném Banátu jistě je. Ohlasy místních učitelů i rodičů dětí jsou výborné, myslím, že jsme tímto počinem udělali pořádný kus organizační a charitativní práce a hlavně – připravili kvalitní zábavu několika desítkám krajanských dětí.

  5. srpna 2008

  Autor