informační portál pro mladé: www.ahoj.info V srpnu 2003 byl spuštěn česko-německý portál pro mladé lidi coby projekt Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže. Od tohoto okamžiku informuje ahoj.info mládež o sousední zemi a tématech jako cestování, jazyky, studium a práce. 29. srpna 2008 slavíme 5 let od online-spuštění.

  logo koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem

  Na oslavu 5 let ahoj.info v kanceláři Tandemu Regensburg zveme všechny, kteří projekt ahoj.info v posledních 5 letech podporovali nebo na něm přímo pracovali. Od roku 2004 se o internetový portál ahoj.info stará česko-německý dobrovolnický tým Tandemu. Jeden Čech/jedna Češka pracuje rok v Tandemu Regensburg společně s jedním německým dobrovolníkem/jednou německou dobrovolnicí z Tandemu Plzeň. Začátky ahoj.info ale sahají až do roku 2003, kdy se o něj staral v rámci své Evropské dobrovolné služby u Tandemu německý dobrovolník.

  Kromě ex-dobrovolníků, současných dobrovolnic Maiky a Veroniky, které 29. srpna 2008 prožijí rovněž svůj poslední pracovní den jakožto dobrovolnice, se akce účastní také nové dobrovolnice a od 1. září se zčerstva začnou o ahoj.info starat.

  Samozřejmě jsou pozváni i zástupci jednotlivých organizací, se kterými Tandem spolupracuje, laskaví sponzoři, kolegové a kolegyně z oblasti česko-německé práce s mládeží, naši účastníci video-workshopů, učitelé a učitelky se svými žáky, kteří v rámci tzv. Horké překladatelské linky pro webové stránky ahoj.info překládali některé texty, členové Česko-německého fóra mládeže a další hosté.

  U příležitosti oslavy 5 let ahoj.info se ohlédneme zpět do historie, vyměníme si nápady a zkušenosti a budeme jednoduše slavit.

  Ovšem neslavíme jen během jediného dne – 29. srpna 2008! Nechte se překvapit, co všechno se během příštího měsíce objeví online!

  Více na www.ahoj.info

  Autor