Letní sraz TOM 2008 - U baru při závěrečné zahradní pártyTradiční ústřední akci tomíků pořádala Krajská rada v internátu Střední školy zemědělství a služeb v Městě Albrechticích na Krnovsku od 2. do 10. srpna 2008.
    Na sraz se sjelo 127 účastníků ze 13 oddílů a Ústecké krajské rady a o ně pečovali 4 pořadatelé z ostravských oddílů Čmoudík, Stopaři a Moravskoslezské krajské rady.

    A-TOMSraz byl zahájen průvodem účastníků po Albrechticích se svíčkami v rukou za přítomnosti místopředsedy KČT Ing. Jána Babniče. Hned v dalších dnech se účastníci rozletěli do širokého okolí, aby poznávali turistické zajímavosti Jeseníků a celého okolí. Oblíbené byly autobusové zájezdy, které směřovaly na horské středisko Rejvíz s mechovými jezírky, do Zlatých Hor za zlatorudnými mlýny, do Karlovy Studánky, kde účastníky čekal výstup na nejvyšší horu Jeseníků — Praděd nebo od údolí Desné, kde účastníci navštívili podzemní přečerpávací elelktrárnu Dlouhé Stráně i lázeňské městečko Velké Losiny s funkční manufakturou na výrobu ručního papíru.

    Letní sraz TOM 2008 - U parní lokomotivy Další účastníci navštívili výrobnu Kofoly v Krnově a tři rozhledny v okolí Krnova, Opavu i zámek v Linhartovech a řadu dalších míst. Na závěr srazu se velká většina účastníků projela kouzelným vyhlídkovým vláčkem taženým parní lokomotivou po úzkorozchodné trati z Třemešné ve Slezsku do Osoblahy a zpět.

    Letní sraz TOM 2008 - Na exkurzi v Kofole Krnov Mimo turistické aktivity chodili tomíci na místní krásné koupaliště, zkoušeli si navigaci pomocí GPS a každý večer sledovali nějaký film. V průběhu týdne při táboráku vystoupili žongléři z Krnova s ohňovou show nebo se uskutečnila beseda o jesenické přírodě a ochraně přírody. Sraz zakončila zahradní párty na které se podávaly míchané (nealkoholické) nápoje, promítaly fotky z průběhu srazu a na závěr se účastníci zapojili do karaoke show. Párty byla osvětlena kouzelnými lampičkami, které zúčastnění vedoucí oddílů vyráběli po večerech celý týden.

    Vedoucí srazu Mojmír Nováček