Největší palanda České republiky - oddíl A-TOM Zlaté šípy, Valašské MeziříčíTuristický oddíl mládeže Zlaté šípy oslavuje letošní podzim 40 let od svého založení. K této příležitosti proběhne v měsíci říjnu několik akcí pro bývalé členy oddílu i širokou veřejnost.

  Turistický oddíl Zlaté šípy působí ve Valašském Meziříčí již úctyhodných čtyřicet let. Založil ho roku 1968 Miloslav Číž a prošlo jím během let na tisíc chlapců a dívek z Valašského Meziříčí a okolí.

  Být členem oddílu přináší možnost navštívit zajímavá místa nejen naší vlasti, prožít mnohá dobrodružství, ale také získat vztah k přírodě, naučit se o sebe postarat i pomáhat druhým a navázat dlouholetá přátelství.A-TOMHlavní náplní jeho činnosti je již od počátku turistika, táboření a pobyt v přírodě. Během roku se členové oddílu scházejí v klubovně na družinových schůzkách, o víkendech probíhají výpravy a různě zaměřené oddílové či družinové akce.

  V rakouských Alpách - oddíl A-TOM Zlaté šípy, Valašské MeziříčíRok je zakončen třítýdenním táborem, konaným většinou uprostřed luk a lesů Bílých Karpat. Zlatým šípům není cizí ani sjíždění řek, lezení na skalách, cykloturistika či zimní sporty. Čas od času vyrazí i do zahraničí, např. prozkoumávat rakouské Alpy, plout na jachtě po moři kolem chorvatského pobřeží nebo obdivovat krásu finských národních parků.

  Před vyplutím - oddíl A-TOM Zlaté šípy, Valašské MeziříčíK 40. narozeninám připravily Zlaté šípy několik akcí, jak pro své bývalé členy, tak i pro širokou veřejnost.

  V sobotu 11. října od 13 do 18 hodin budou mít všichni zájemci možnost navštívit klubovnu Zlatých šípů u dopravního hřiště ve Valašském Meziříčí. Čeká je představení činnosti oddílu prostřednictvím kronik, fotografií, diapozitivů, filmů a dalších pamětihodností.

  Večer pak od 20 hodin proběhne v sokolovně Šípácký bál, setkání současných a bývalých členů, přátel a dalších příznivců oddílu. K tanci i poslechu zahraje rožnovská skupina Navalentym.

  Během následujícího týdne pokračují oslavy na náměstí ve Valašském Meziříčí. Připraven bude hojný počet nevšedních her a kratochvílí, největší dvouposchoďová postel v České republice (6,16 m × 3,85 m × 3 m) z dílny Zlatých šípů a mnoho dalších překvapení. Hravé dny pro děti a dospělé začnou ve středu 15. října ve 14 hodin a potrvají do pátku 17. října do 17 hodin.