Museum Kampa vystavuje dětskou tvorbu, inspirovanou díly věhlasných umělců V malé galerii Musea Kampa Vám představujeme unikátní výstavku dětských a studentských uměleckých děl pod názvem KIDS@KAMPA, která byla vytvořena během celoročních animačních programů a tvůrčích dílen, pořádaných lektorským oddělením musea. Tyto programy navštěvují především školní skupiny, ale také rodiny s dětmi, firemní nebo zájmové skupiny. Programy jsou zaměřeny na interaktivní setkání s uměleckým dílem a rozvoj vlastní tvořivosti a tvořivého myšlení.

  Museum Kampa má tu čest Vám ve svých prostorách představit výstavu dětské tvorby již podruhé. Od založení lektorského oddělení koncem loňského roku se v našich expozicích vystřídala celá řada mladých tvůrců, od těch nejmenších až po maturanty, a zanechala za sebou řadu originálních a promyšlených výtvorů. K vlastnímu uměleckému vyjádření je inspirovala díla takových velikánů jako je František Kupka, Andy Warhol, Otto Gutfreund, Frank Malina, Zdeněk Sýkora, Karel Nepraš, romští umělci představení na výstavě Ztracený ráj, italská skupina Cracking Art Group a mnoho dalších. Věříme, že Vám budeme moci tyto osobité interpretace (nejen) českého moderního umění prezentovat i při dalších příležitostech.

  Pravidelných programů o umění a kreativních workshopů v Museu Kampa se účastní také děti z Fondu ohrožených dětí Klokánek, občanského sdružení na pomoc týraným, zanedbávaným, zneužívaným, opuštěným nebo jinak sociálně ohroženým dětem. Fond ohrožených dětí Klokánek je rodinnou alternativou ústavní péče. Jeho cílem je změnit dosavadní nevyhovující systém ústavní výchovy a nahradit jej v co největší míře přechodnou rodinnou péčí na dobu, než se dítě může po vyřešení nebo zlepšení situace vrátit domů, nebo než je pro něj nalezena trvalá náhradní rodina. Museum Kampa pro tyto děti celoročně připravuje programy zaměřené na setkání s uměním a rozvoj vlastní tvořivosti, ale i na poznávání historické Prahy a českého i mezinárodního kulturního dědictví vůbec. Pokud chcete dětem z Klokánku prospět i Vy, kontaktujte nás!

  Museum Kampa - logo Museum Kampa-Nadace Jana a Medy Mládkových
  Otevřeno denně od 10 do 18 hodin , 24.12.2008 od 10 do 17 hodin, 1.1.2009 od 11 do 18 hodin.Každou první středu v měsíci vstup do stálých expozic zdarma
  U Sovových mlýnů 2, 118 00 Praha 1

  www.museumkampa.cz
  Karina Kottová, tel. 257 286 147

  Autor