cesketabory.czWebový katalog České tábory.cz hlásí čtyři sta registrovaných táborů, ze kterých mohou rodiče vybrat pro svoje děti ten nejvhodnější. Při výběru jim pomohou rady a tipy jak dítě na tábor vybavit a na co si dát pozor. „Tábor by měl být pro dítě součástí prázdninového programu. Nesmí mít pocit, že je na tábor posláno za trest nebo z důvodu, že rodiče například odjíždějí do zahraničí a dítě nechají v České republice,“ upozorňuje autor webového katalogu Jan Burda, který má dlouholeté zkušenosti nejen s prací pro mládež, ale právě s organizováním dětských táborů.

    Před tím, než se rodiče rozhodnou dítě poslat na tábor, musí si položit několik otázek a zvážit, zda je to pro dítě dobré. Nejdůležitější otázkou je, zda samo dítě chce na tento prázdninový pobyt jet. Při výběru by měli rodiče brát v zřetel věk účastníků a také zaměření tábora. „Pokud jede dítě na tábor poprvé, je dobré mu povyprávět vlastní příjemné zážitky. Dítě tak získá motivaci a nebude mít pocit, že je to cesta do neznáma,“ radí Burda.

    Důležité je mít možnost získat co nejvíce informací o táboře. Pokud nemůžete dát na doporučení známých, velmi se vám vyplatí zjistit si o táboře a jeho provozovateli co nejvíce referencí. Důležitým znakem důvěryhodnosti je ochota poskytnou včas všechny požadované informace.
    České tábory.cz jsou největším katalogem dětských táborů v České republice.

    Autoři