Logo AFS Mezikulturní programy, o. s.Do České republiky přijíždí každoročně strávit školní rok nebo pololetí studenti z nejrůznějších zemí světa – účastníci programu AFS.
  Už 21. srpna k nám přicestuje více než sedmdesát středoškoláků, pro které hledáme hostitelské rodiny. Letos se jedná o studenty například z Thajska, Brazílie, Turecka a dalších zemí.
  AFS jim zajišťuje pobyt v hostitelských rodinách. Pokud byste chtěli mít nového kamaráda, blíže se seznámit s jinou kulturou a jazykem a přispět k tomu, aby zahraniční student poznal kulturu českou – jednoduše pokud máte zájem o tuto celoživotní zkušenost, nahlédněte do průběžně aktualizovaného seznamu studentů a v případě zájmu nás, prosím, kontaktujte.

  Víte, že se celý svět může vejít k vám domů?
  Zjistíte to skrze hoštění studenta AFS, který k nám přijede z některé z více než 55 zemí světa! Přijede s cílem poznat důvěrně život v České republice, seznámit se s její kulturou, postupně se naučit jazyk a v neposlední řadě navázat nová přátelství. Odlišnosti obohacují, nechte se obohatit i vy!

  Rodiny AFS nedostávají peníze, jejich obohacení spočívá v novém synovi či dceři a to je ta největší odměna! Hostitelský program je příležitostí k celoživotnímu přátelství s jiným člověkem či dokonce s jeho rodinou žijící v jiné části světa.

  O tom, co je AFS, jak se vyvíjelo toto hnutí od r. 1914 až po to, čím je dnes – nejzkušenější organizací na poli mezinárodních studentských výměn na světě s programy ve více než 50 zemích a s více než 100 000 dobrovolníky, to vše se můžete dozvědět na webových stránkách AFS: http://www.afs.cz/cze_cz/view/what_we_do

  Pokud byste chtěli mít nového kamaráda, máte doma volnou postel a zájem o tuto celoživotní zkušenost, nahlédněte do průběžně aktualizovaného seznamu studentů v sekci „Hledáme hostitelské rodiny“ a v případě zájmu, prosím, kontaktujte naši kancelář:

  AFS Mezikulturní programy
  Jana Masaryka 44, 120 00 Praha 2
  tel: 222 317 138
  e-mail:martina.krupkova@afs.org