crdmMilí přátelé, rodiče dětí v těžce zkoušených městech a vesnicích,
  dovolte, abychom Vás pozdravili jménem České rady dětí a mládeže, střešní organizace sdružení dětí a mládeže v České republice. Několik spolků, které Česká rada sdružuje (Junák – svazu skautů a skautek České republiky, Asociace turistických oddílů mládeže ČR /A-TOM/, Pionýr a Liga lesní moudrosti – The Woodcraft League), Vám nabízí pomoc v těžkých chvílích, které právě prožíváte. Naše nabídka je směrována k těm, kdo mají děti mezi sedmi a 15 lety. Pořádáme totiž právě v těchto dnech – a dále po dobu celých prázdnin – desítky táborů po celé republice, Moravu a Slezsko nevyjímaje. Pokud by Vás a zejména Vaše děti potěšila nabídka bezplatného prožití tábora (obvykle čtrnáctidenního) u skautů, mladých indiánů z Ligy lesní moudrosti, turistů-tomíků nebo pionýrů, dejte nám, prosím, vědět. Kontakty jsou uvedeny níže.

  Umíme Vám pomoci i se zajištěním táborového vybavení (spacák, karimatku a další nejnutnější věci jsme schopni dodat, půjčit či věnovat…). Pokud to bude jen trochu možné, pokusili bychom se zajistit také odvoz dětí na tábor. Tábory již probíhají, další začínají za týden, za deset dní…

  Chápeme, že se Vám může hlavou honit mnoho nejrůznějších „ale“. Možná chcete mít v nejbližších dnech, kdy se s novou situací teprve vyrovnáváte, své děti u sebe. Pak nabízíme, že se Vaše děti mohou zúčastnit táborů až od konce července či v srpnu. V partě dětí pak mohou přijít na lepší myšlenky a Vy budete mít víc času a síly na soustředění na práci, která Vás kolem obnovy poničených domů čeká.

  Pokud byste o naší nabídce uvažovali a chtěli si ověřit, že jsme spolkem solidním, že konkrétní oddíl, který tábor připravuje, vedou důvěryhodní lidé, jsme schopni dát záruky například i od ministerstva školství, které je naším dlouhodobým partnerem a má o našich aktivitách přehled.

  Milí rodiče, prosím, přemýšlejte o naší nabídce. Pokud byste se rozhodli ji využít, poskytneme Vám kontakt na konkrétní oddíl, který tábor pořádá, popřípadě celou tuto záležitost zprostředkujeme.

  Kontaktní osoba za Českou radu dětí a mládeže:
  Mgr. Michaela Přílepková
  tel.: +420 234 621 297, mobil: +420 777 885 787, e-mail: prilepkova@adam.cz

  Kontaktní osoba za Asociaci turistických oddílů mládeže (A-TOM):
  Tomáš Novotný
  tel.: +420 220 910 460, e-mail: ton@a-tom.cz

  Kontaktní osoba za Junák – svaz skautů a skautek ČR:
  Bc. Miloš Říha
  tel.: +420 721 43 64 04, e-mail: milos.riha@junak.cz

  Autoři