XVII. Setkání hasičské mládeže, CTIF Ostrava 2009 Je pátek 24. 7. 2009, těsně po poledni a ze sčítací komise olympijské soutěže mládeže CTIF v Ostravě vyplouvají na veřejnost oficiální výsledky závodu. V českém táboře propuká oprávněná radost.
  Poprvé v historii České republiky stanou na stupních vítězů čeští mladí hasiči v obou kategoriích!

  Vítězné družstvo mladých hasičů z Chlumce nad Cidlinou - CTIF Ostrava 2009 V osudový den, čtvrtek 23. 7. 2009, na Městském stadionu v Ostravě – Vítkovicích nastupuje se startovním číslem 9 ke svému životnímu závodu družstvo chlapců z Chlumce nad Cidlinou. Precizně provedený požární útok s fantastickým časem 39,9 s dává tušit, že se rodí velké překvapení. Ve chvíli, kdy chlumečtí stojí připraveni k nejdůležitějšímu životnímu kroku v jejich bohaté sportovní historii mladých hasičů – k absolvování štafety CTIF, jejich kamarádi reprezentanti z Horního Hradiště a Pískové Lhoty skandují podporující „Češi – Češi!!!“. Osm chlapců a dvě dívky za necelých 65 s přepsali sportovní dějiny hasičské mládeže a svým skvělým výkonem se ujali vedení v soutěži. Tento stav setrval až do samého závěru.

  Vítězné družstvo mladých hasičů z Horního Hradiště - CTIF Ostrava 2009 Opět za podpory svých kamarádů se ke své olympijské premiéře vydávají i chlapci z Horního Hradiště. Možná, že zvýšená nervozita, snad kalíšek smůly způsobují, že si družstvo na štafetě připisuje 10 trestných bodů. Nicméně Hradišťáci ukazují své kvality a požární útok zvládají v mezích možností.

  Vítězné družstvo mladých hasiček z Pískové Lhoty - CTIF Ostrava 2009 S culíčky, zpěvem a úsměvem na tváři vstupují do závodu poslední čeští zástupci, děvčata z Pískové Lhoty. Už vědí, že jejich kamarádi z Chlumce jsou velmi blízko životnímu úspěchu. Avšak ani tato skutečnost jim nohy nesvázala a naopak jim dodala patřičnou dávku odvahy a odhodlání. Solidně předvedená štafeta dává naději na dobrý výsledek. Závod graduje a českou částí tribuny zní zvučné „Holky bojujeme“. A česká děvčata tuto zvučnou prosbu vyslyšela. Precizní a bezchybně provedený požární útok jim vynesl vysněnou olympijskou medaili.

  XVII. Setkání hasičské mládeže, CTIF Ostrava 2009 Ten den se na Městském stadionu ve Vítkovicích plakalo. Byly to české slzy a nebyly plné bolesti jako ty před dvěma lety v Revinge, ale slzy radosti. Chlumec a Písková Lhota naskočili do olympijského závodu na základě zelené karty Českého národního výboru CTIF. Byla jim udělena jako poděkování za jejich opakovanou kvalitní reprezentaci na olympiádách v Kuopiu, Kapfenbergu, Varaždinu a Revinge. Byl to čin odvážný, ale jak se ukázalo, uvážený.

  XVII. Setkání hasičské mládeže, CTIF Ostrava 2009 Čeští mladí hasiči z Chlumce nad Cidlinou se 23. 7. 2009 stali olympijskými vítězi v disciplínách CTIF, a to za podpory bronzové medaile dívek z SDH Písková Lhota.
  Ostravská olympiáda se tímto hrdinným činem zapíše nejen do srdcí všech českých mladých reprezentantů, ale i všech upřímných příznivců sportu hasičské mládeže.

  Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Více na stránkách Sdružení dobrovolných hasičů Čech, Moravy a Slezska v sekci Osrava 2009
  (http://www.dh.cz/index.php?option=com_content&view=category&id=73&Itemid=128)