Duha Tangram: Program setkání ve španělském Cádizu byl vyvrcholením půlročních příprav a tematicky motivovaných aktivit. Od 19. 7. 2009 do 30. 7. 2009 se uskutečnil projekt mezinárodního setkání mládeže v Cádizu ve Španělsku. Naše skupina Duha Tangram vyslala na toto setkání sedmnáct členů. Ze španělské strany byl projekt realizován neziskovou organizací EQUA, která pracuje s lidmi s mentálním postižením. Tento projekt navazuje na předchozí setkání, která se konala před pěti lety – jak ve Španělsku, tak v České republice. Během desetidenního pobytu v Cádizu jsme se podrobně seznámili s činností organizace EQUA, poznali Cádiz a jeho okolí a dověděli se mnoho nového o španělské Ústavě z roku 1812, což bylo téma celého projektu.

    Cesta do Cádizu byla náročná kvůli zpožděnému letu, ale další den strávený na pláži nám to plně vynahradil. Ubytovaní jsme byli v centru města, poblíž katedrály. Na náměstí před katedrálou jsme několikrát snídali, obědy jsme ochutnali v univerzitní menze a večeře byly ve znamení mezinárodních jídel v nedaleké restauraci. Na nedostatek jídla jsme si rozhodně stěžovat nemohli.

    Sdružení DuhaProgram setkání v Cádizu byl vyvrcholením půlročních příprav a tematicky motivovaných aktivit. Zapojili jsme se do organizace karnevalu v Puerto Real, připravovali jsme společná vystoupení, masky, nástroje a kroje. Pomáhali jsme s přípravou koncertu, kde se představily dvě španělské kapely, stavěli pódium, vyráběli výzdobu a plakáty, malovali trička pro benefiční prodej, pomáhali s úklidem.

    Jeden den byl věnovaný návštěvám rodin členů sdružení. Bylo na rodině, jaký program vymyslí – a dovolím si mluvit za všechny, když řeknu, že tento den byl opravdu vydařený.
    Společně jsme trávili také volný čas poznáváním města, jeho historie a okolí, návštěvami univerzity, hradu, muzea, výstav, kulturních představení. Měli jsme i možnost naučit se základy typického španělského tance flamenca. Program byl opravdu pestrý, velice dobře připravený. Nechybělo koupání v moři a pobyt na pláži, který jsme si všichni užívali do té doby, než jsme doplatili na neuposlechnutí rad španělských kamarádů: hodně se mažte slunečním krémem…