Z akcí projektu Tamjdem, který je součástí „duhového“ programu Trochu jinak (Duha - sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi)Dvakrát do měsíce, čtvrtým rokem, vyjíždíme jako parta 15-20 mladých lidí do různých koutů České republiky vstříc dobrovolnickým zážitkům.
  Už jsme si zažili leccos jako natěrači, trhači lístků, stavitelé divadelních stanů, speleologové, dojiči koz a mnoho dalšího.
  S námi máte šanci potkat dobrovolníky, kteří přijeli na rok pracovat do Čech, lépe poznat české nevládní organizace a pomoci jim v jejich práci, dozvědět se více odborných informací z daného oboru a vyzkoušet si různé profese.

  Z akcí projektu Tamjdem, který je součástí „duhového“ programu Trochu jinak (Duha - sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi) 16. – 18. leden – Pomalujme zdi a buďme kreativní v Duze Wings
  Otevřený klub pro děti a mládež ve věku od 6 do 15 let Duha Ulice je součástí Centra volného času Duhy Wings v Ostravě. Zde může mládež smysluplně trávit svůj volný čas, dále klub pořádá jednodenní výlety, víkendové akce a pobyty a jednou ročně letní tábor.
  My jedeme do Ostravy za účelem vymalovat klub za použití různých materiálů a technik – street art, koláž, spreje a grafiti – a skutečně popustit uzdu fantazii. Kdo máte chuť si v lednu kromě učení taky něco užít, přidejte se k nám!

  29. – 31. leden – Na dříví do lesa v okolí Šrí Dévpuridží ášramu
  I jogíni v centru Jógy v denním životě–Šrí Dévpuridží Ášram, ve Žďárci u Skutče, si musí přes zimu něčím topit. Jelikož v centru stráví hodně času přednášením o józe, kurzy vaření, meditačním malováním, setkáváním a karmajógou, rozhodli jsme se jim v lednu vyjet na pomoc se sekáním a skládáním dříví. Kromě práce nás bude čekat zajímavá přednáška o józe a vegetariáni si zde přijdou skutečně na své!

  Z akcí projektu Tamjdem, který je součástí „duhového“ programu Trochu jinak (Duha - sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi) 19. – 21. únor – Masopustní veselí v Kamence
  Občanské sdružení Naše Kamenka vzniklo jako iniciativa několika mladých lidí ve vesničce Kamence v krajině oderských vrchů na východě Čech. Mladí dobrovolníci mají zájem o mezinárodní účast ve svých projektech a organizaci. Unikátním způsobem tak zapojují občany svojí vísky do zajímavých činností, napomáhají rozvoji kulturního života a obnově tradic.
  V minulém roce pořádala Naše Kamenka první tradiční masopustní rej a my jsme se rozhodli ji v roce 2010 podpořit. Znásobíme řady masek v průvodu, zpestříme ho původními tanci a hlavně doplníme řady muzikantů. Pojeďte s námi rozvíjet nově založenou tradici.

  26.–28. únor–Do Švestkového dvora Divadla Continuo
  Aby mělo kde připravovat nová představení a pořádat divadelní dílny pod širým nebem, zakoupilo pohybové a výtvarné Divadlo Continuo již v roce 1995 statek u Českých Budějovic. Snaží se zde vybudovat a provozovat divadelní centrum fungující mimo město a podporovat tak práci malých nezávislých skupin.
  Chystáme se ansámblu vypomoci se zušlechťováním parádních maringotek i statku samotného. Spát budeme přímo v maringotkách. Pojeďte s námi seznámit se s mladými herci z celého světa a zanechat za sebou kus práce!

  Z akcí projektu Tamjdem, který je součástí „duhového“ programu Trochu jinak (Duha - sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi) 12. – 14. březen – Stavíme bájnou stezku napříč parkem Toulcova dvora
  Již se stalo tradicí, že na jaře každého nového roku spojujeme naše síly s YEE–Youth and Environment Europe, mezinárodní ekologickou mládežnickou organizací se sídlem na Toulcově dvoře v Praze.
  Tentokráte dokončíme v parku stezku z kamenů a dřeva, kterou jsme začali budovat na jednom z předešlých Tamjdemů, dozvíme se něco o životním prostředí a strávíme bezva chvíle v oáze uprostřed Prahy.

  26. – 28. březen – Hercem na jeden den v o.s. Benediktus
  Občanské sdružení Benediktus je sdružení lidí, kteří na základě křesťanských hodnot žijí život ve společenství zdravých lidí a lidí s postižením. Vznik tohoto sdružení v České republice, přesněji v Chotěboři, inspirovala mezinárodní síť komunit Archa. Klienti společně s pracovníky se také snaží obnovovat kulturní dědictví na Vysočině pořádáním tradičních slavností.
  Každoročního představení Pašijové hry, která se hraje pro širokou veřejnost v předvelikonočním týdnu, by se mělo zúčastnit na 60 dobrovolníků spolu s klienty sdružení. S námi máte příležitost doplnit tento počet a strávit víkend trochu jinou dobrovolnickou činností.

  Více na webu http://www.trochujinak.cz/cz/tamjdem

  Duha - sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi Kontakt:
  Duha – sdružení dětí a mládeže pro volný čas přírodu a recesi
  Markéta Votavová (koordinátorka)
  tamjdem(at)duha.cz
  tel.: 234 621 374

  Projekt Tamjdem je součástí duhového programu Trochu jinak, který rozvíjí dobrovolnictví mladých lidí. Projekt je akreditován a podpořen Ministerstvem vnitra ČR.