Zimní instruktorský kurz 2009 (Hnutí Go!)Zimní instruktorský kurz - Hnutí Go! V Jeseníkách připadlo dalších 30-40 cm sněhu, na základním tábořišti tak leží více jak metrová pokrývka sněhu. Společně se siluetou Kralického Sněžníku tvoří zázemí letošního Zimního instruktorského kurzu.

    Celkem 27 účastníků z řad organizátorů pěti mládežnických organizací i outdoorových firem a tým instruktorů Hnutí GO! nastoupilo v sobotu na sněžnice a vydalo se na 9 dní do tábořit do hor. Kromě nabitého programu odborných přednášek, praktických workshopů a her je čeká řada náročných aktivit: vybudovat kuchyň ve vojenském stanu, upravit tábořiště, vybudovat lesní toalety a postavit tee-pee na zasněžené louce. V průběhu kurzu se tak naučí potřebné dovednosti pro zimní táboření a vyzkouší si i putování po zasněženém hřebeni Rychlebských hor. To vše bez zázemí chalup či hotelů, s důrazem na zvládnutí řadu tábornických dovedností, rozvoj osobnosti instruktora a procvičení kompetencí pro vedení skupiny.

    Ojedinělý zimní projekt navazuje na předchozí ročník a bohatou tradici zimních projektů Život je Gotickej Pes Prázninové školy Lipnice. Ta společně s Hnutím Brontosaurus, Instruktory Brno a Gymnasion o.p.s. na letošním projektu spolupracuje. Náročný metodický kurz by se nemohl uskutečnit bez podpory firem a nadací. Děkujeme tímto firmám Seifeco s.r.o., Warmpeace, s.r.o. a Project Outdoor s.r.o. za poskytnutou podporu a Nadaci Pangea a Hnutí GO! o.s. za finanční podporu projektu.

    www.zimnikurz.cz www.zimnikurz.cz

    Autoři