Předseda ČRDM Aleš Sedláček a předseda SZ Ondřej Liška při podpisu Memoranda o podpoře sdružení dětí a mládeže (foto Pavel Trantina)Předseda Strany zelených Ondřej Liška podepsal s předsedou České rady dětí a mládeže (ČRDM) Alešem Sedláčkem v pondělí 15. února Memorandum o podpoře sdružení dětí a mládeže. Byl tak prvním z oslovených předsedů demokratických parlamentních politických stran, který se setkal se zástupci ČRDM a vyjádřil podporu jejich požadavkům.

    Zástupci ČRDM Aleš Sedláček (vlevo) a Tomáš Novotný (vpravo) na jednání s předsedou Strany Zelených Ondřejem Liškou (foto Pavel Trantina)Ondřej Liška zdůraznil, že mu návrh memoranda mluvil z duše už proto, že prostředí sdružení dětí a mládeže zná osobně díky své angažovanosti v dětství a mládí. Návrh memoranda má podporu předsednictva SZ a strana je připravena doplnit jeho obsahem svůj volební program a některé body prosadit případně i do programového prohlášení vlády.

    Předseda ČRDM Aleš Sedláček v neformální debatě se šéfem Strany zelených Ondřejem Liškou (foto Pavel Trantina)„Ondřej Liška problematiku sdružení dětí a mládeže a jejich dobrovolníků dobře zná a my jsme rádi, že coby ministr dosáhl během Předsednictví ČR v Radě EU vyhlášení roku 2011 Evropským rokem dobrovolnictví. Pod vedením Strany zelených také vzrostla činnost Rady vlády pro nestátní neziskové organizace, která je naším důležitým partnerem“, řekl předseda ČRDM Aleš Sedláček.

    Mluvíte nám z duše... Strana zelených právě uzavřela s ČRDM Memorandum o podpoře sdružení dětí a mládeže (foto Pavel Trantina)crdmZelení jsou podle memoranda připraveni s ČRDM mj. konzultovat legislativní návrhy, které se dotknou činnosti sdružení dětí a mládeže, zlepšovat prostředí pro jejich činnost, podpoří kroky k usnadnění čerpání evropských prostředků v dalších letech. Zároveň budou usilovat o to, aby i přes současnou hospodářskou krizi byla výše státních dotací na činnost sdružení udržena a v budoucnu navýšena.

    Autor