Junák - svaz skautů a skautek ČR O víkendu 19. až 21. února se do Brna z celé republiky sjede 110 vedoucích skautských středisek, kteří ho společně stráví výměnou zkušeností, účastí na seminářích nebo odpočinkových programech, které pro ně připraví 24 lektorů a odborníků. Cílem akce, která nese název HelpDesk je, aby vedoucí stále dostávali nové podněty k vytváření prostředí pro kvalitní vedení dospělých i dětí. Diskutovat se ale bude také „Nový skautský program“.

  „Cílem akce je, aby vedoucí stále dostávali nové podněty pro práci s dětmi i dospělými. Mezi programy patří například diskuze o ‚Novém skautského programu‘ a jeho konkrétní možnosti použití v oddílech, programy pro zlepšení personalistiky, vedení skautských základen, hodnocení oddílů a podobně,“ přiblížil plánované setkání Roman Dvořák, jeden z organizátorů. Vedoucí se také dozví třeba jak správně podat žádost o grant, jak efektivněji vést porady, nebo jak koučovat dětské oddíly při řešení různých problémů.

  Skauti představili „Nový program“ v roce 2007 a při jeho přestavbě využívají moderní pedagogické trendy, jako například metodu kompetencí. Za cíl si mimo jiné kladou zvládnutí základních předpokladů moderní společnosti: schopnost komunikovat, vyhledávat informace, řešit problémy i krizové situace. Není náhodou, že jej představili právě v roce 2007 – bylo to totiž 100 let od doby, kdy skauting vznikl.

  HelpDesk je pokračováním vzdělávacích akcí pro vedoucí středisek a bude probíhat na Biskupském Gymnáziu v Brně (Barvičova ulice 85). Např. v roce 2008 v Brně proběhla akce s názvem „Elixír“ a zúčastnilo se jí více než 400 skautských vedoucích z celé republiky.

  HelpDesk v číslech
  HelpDesk bude hostit 110 účastníků, 24 lektorů a 14 pořadatelů
  HelpDesk nabídne 5520 minut různých programů
  HelpDesk nabídne 46 rozmanitých programů

  Autor