Novým pražským arcibiskupem byl jmenován dosavadní královéhradecký biskup Mons. Dominik Duka Novým pražským arcibiskupem byl jmenován dosavadní královéhradecký biskup Mons. Dominik Duka. V úřadu vystřídá kardinála Miloslava Vlka. Dominik Duka se narodil 26. 4. 1943 v Hradci Králové. V roce 1970 přijal z rukou kardinála Štěpána Trochty kněžské svěcení a již v roce 1975 mu byl odňat státní souhlas k duchovní správě. Pracoval pak 15 let jako rýsovač v továrně Škoda – Plzeň. Současně spolupracoval na zřízení tajného řádového studijního centra a organizoval náboženskou činnost mladé generace na celém území Československa. V letech 1981-1982 byl uvězněn v plzeňských Borech za řádovou činnost, organizování studia dominikánských kleriků, samizdat, aktivitu a spolupráci se zahraničím. V roce 1998 byl jmenován královéhradeckým biskupem a v roce 2004 litoměřickým apoštolským administrátorem.

    Dne 7.11.2009 byl shromážděním členů zvolen novým duchovním správcem Kolpingova díla ČR a 5. 12. 2009 slavnostně inaugurován v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie ve Žďáře nad Sázavou. Stal se tak v pořadí třetím duchovním správcem KD ČR po želivském opatovi Vítu Bohumilu Tajovském a P. Františku Fráňovi.

    Našemu novému otci arcibiskupovi jménem všech členů Kolpingova díla blahopřejeme a vyprošujeme hojnost Božího požehnání v jeho novém úřadě.

    www.kolping.cz

    Autor