Sdružení Hodina H z Pelhřimova je partnerem projektu Hry, sporty a tradice skupiny mladých lidí z Torre Pedro ve Španělsku Hry, sporty a tradice, tak se jmenovala výměna mládeže ve španělském městečku Molinicos, kam Hodina H vyslala mladé lidi z Vysočiny.
    Občanské sdružení Hodina H z Pelhřimova se stalo partnerem projektu Hry, sporty a tradice, který pořádala skupina mladých lidí z horské vesničky Torre Pedro. Projekt se konal v městečku Molinicos v oblasti Castilla la Mancha. Španělský horský region přivítal celkem 20 mladých lidí ze čtyř zemí Evropy, jmenovitě jsou to Španělsko, Česká republika, Portugalsko a Estonsko. Všichni mladí lidé se mohli věnovat programu zaměřenému na hry, sporty a tradice celý jeden týden díky finanční podpoře programu Mládež v akci.

    Sdružení Hodina H z Pelhřimova je partnerem projektu Hry, sporty a tradice skupiny mladých lidí z Torre Pedro ve Španělsku První dny se evropská mládež seznamovala a vytvářela pevnější vztahy mezi jednotlivými členy mezinárodní skupiny. Prozkoumala město a představila si jednotlivé organizace, které mladé lidi vyslaly do zahraničí. Hned poté všichni účastníci vystoupali k vodopádu na hoře v části Rio Mundo. Během programu se navzájem obohatili o tradiční sporty a hry v jednotlivých zemích a společně si zahráli sporty dobře známé i tradiční španělské. Nejvíce adrenalinovou částí programu byla aktivita „barranquismo“, což je čistě španělská záležitost. Sdružení Hodina H z Pelhřimova je partnerem projektu Hry, sporty a tradice skupiny mladých lidí z Torre Pedro ve Španělsku Barranquismo lze popsat jako průchod říčním tokem s překážkami, klouzačkami, místy slaňováním a dalšími nástrahami. Každý večer navíc jedna národní skupina uvařila pro ostatní typické pokrmy a představila svou kulturu prostřednictvím tanců, her a různých aktivit. S koncem týdne přišlo plánování budoucích projektů, vyhodnocení a cesta zpět do domovských zemí.

    občanské sdružení Hodina H Výměna mládeže Hry, sport a tradice byla opravdu netradiční, aktivní, a navíc plná adrenalinu. To vám jistě potvrdí mldí lidé z Pelhřimova a Jihlavy, kteří se ze Španělska vrátili s úsměvem na rtech.

    Autoři