Mafie 2010 - městská hra mladé lidi, kteří mají rádi napětíMilé mafiánky, milí mafiáni,
  v pražském podsvětí se schyluje k jubilejnímu pátému ročníku vícedenní městské hry Mafie.
  Chybí vašemu životu smysl? Zůstávají vaše schopnosti nevyužity? Unavuje vás každodenní rutina? Můžete to změnit! Vrhněte se do víru lovení a úniků. Staňte se obávaným mordýřem. Staňte se jedním z nás. Zapojte se do Mafie a váš život se zaručeně změní…
  …začínáme 15. března.

  Více informací na webu: http://mafie.podsveti.cz
  A pozor, registrace letos končí už v pátek 12. března!

  Úvodní sraz letošní Mafie, kterým hra odstartuje, bude již tradičně v Kulturním domě Barikádníků (na Barče). První mafiosové budou vpuštěni dovnitř v 19:00. Podrobnější informace na webu http://mafie.podsveti.cz

  Připomínáme, že web i pravidla prošla jistými změnami. Proto nechť si i zkušení mazáci vše pečlivě projdou. A především se registrujte včas!

  O co jde?
  Mafie je podsvětí. Síť zločinců. Zákeřní padouši, kteří si jdou v tichosti po krku. Kteří slídí po svých obětech. Kteří se plíží zapadlými uličkami ve strachu z napadení. Kteří jsou jako ty! Budeš číhat na své oběti. Budeš se skrývat a prchat. Lovec a štvanec v jednom. Prožiješ několik dní v kůži pražského mafiána, který umí jednat v rukavičkách…

  Jak to funguje?
  Mafie je vícedenní městská hra probíhající na pozadí běžného života. Hraje předem neurčený počet hráčů – každý sám za sebe. Na začátku (úvodním srazu) je každému náhodně přiřazena jeho první oběť z pomyslného kruhu hráčů. Každý tedy loví a je současně loven. Podaří-li se ti někoho ulovit, získáváš jeho oběť a jdeš jí po krku namísto něj. Nikdy ale nevíš, kdo má zrovna na mušce tebe.

  Co je cílem hry?
  Ulovit co nejvíce obětí z řad mafiánů a pořádně si hru užít se vším, co k ní patří. Kdo tedy vyhrává?
  Oficiálně mordýř s nejvíce skalpy. Ve skutečnosti je vítězem každý, kdo nešvindluje, pilně jde ostatním po krku a zároveň se nenechá hned oddělat.

  Z Pravidel hry Mafie:

  – Hrát může ten, kdo se v herním období vyskytuje převážně – nebo alespoň pravidelně – na území Prahy. Tedy i v případě, že do města dojíždí z okolí a tráví tu dostatek času na to, aby mohl lovit a být loven.
  – Delší absence, především v úvodu hry, je problematická a posuzuje se individuálně.
  – Účast je podmíněna minimálním věkem 15 let a dokončením základní školy.
  – Hra začíná úvodním hromadným srazem všech předem registrovaných účastníků. Zde všichni potvrdí svou účast, vyslechnou pravidla a zhlédnou ukázkový lov, především tu však každý hráč obdrží kartu své první oběti.
  – Začít lovit se smí až ve 23:59 téhož dne. Konkrétní datum, čas a místo srazu je s dostatečným předstihem zveřejněno na webu.
  – Účast na srazu je pro hraní Mafie nezbytná! Každý hráč by se měl dostavit osobně na celou dobu srazu.

  Další podrobnosti na http://mafie.podsveti.cz

  Autor