Court of Moravia pro vás připravila cykly dílen, které vám tyhle možnosti nabídnou.

  Dílny budou probíhat v Brně od března do května, jeden cyklus vždy pět týdnů. Pro podrobnější informace, data a kontakty na přihlášení se, prosím, podívejte na stránky:
  http://www.courtofmoravia.com/

  Court of Moravia, o.s. se zabývá tvorbou interaktivních dramat známých jako „larp“ a jejich propagací veřejnosti. Věnuje se převážně organizování a vedení herních víkendů, hereckých dílen, propagaci této aktivity jako kreativní a smysluplné zábavy, ale také jako metody neformálního vzdělávání pro adolescenty a dospělé. Zaměřuje se na hráče ve věku 16 až 35 let…

  Sdružení spolupracuje například s o.s. Halahoj z Třebíče, činnost představilo na Regionální výměně zkušeností Kraje Vysočina… Působí pravidelně v Brně, kde organizuje dílny tvořivého psaní, rétoriky a dalších dovedností.

  Více o činnosti na: http://www.courtofmoravia.com/

  Larp je zkratka z anglického „live action role-playing“. Volně přeložit se dá jako „hraní rolí naživo“. Jedná se o hru, která je kombinací herecké improvizace, participačního divadla a sociální hry. Ve stručnosti lze larp popsat jako formu divadla, v níž nehrají herci pro diváka, ale pro sebe a ostatní hráče. Larpy jsou u nás známé často jako akční larpy kombinující hraní role s reálným bojem. Ten je obvykle řešený měkčenými dřevěnými zbraněmi nebo airsoftovými zbraněmi. Běžným herním prostředím těchto larpů je fantasy žánr, často inspirovaný knihami, filmy či počítačovými hrami.
  Snahou Court of Moravia, o.s. je postavit larpy na odlišných principech. Soustředí se více na hru v roli, silný příběh a spíše divadelní vyjádření nežli na akční složku.

  Autor