Ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová mezi školními dětmi Ministerstvo spravedlnosti 15. března 2010 vyhlásilo 1. ročník soutěže o Zlatý paragraf, výtvarnou soutěž pro žáky základních škol s podtitulem Spravedlnost očima dětí.
    Vítězové získají věcné ceny věnované do soutěže společností T-mobile, Řád Zlatého paragrafu jim v rámci slavnostního vyhlášení předá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová. Cenu získá i vítězná škola.

    Zlatý paragraf - soutěž Ministerstva spravedlnosti Soutěže se mohou zúčastnit žáci základních škol, a to v kategorii 6 – 10 a 11 – 15 let. Školáci mají za úkol vyjádřit svou představu spravedlnosti a práva, co se jim pod těmito pojmy vybaví či jak je vnímají. Obrázky, vytvořené libovolnou technikou, mohou děti posílat na adresu ministerstva spravedlnosti do 30. května 2010.

    Pro vítěze jsou připraveny věcné ceny včetně fotoaparátů, hudebních přehrávačů, výtvarných potřeb a knižních cen. Dvě vítězné školy získají finanční poukázku v hodnotě 10 000 Kč. Kromě zajímavých cen a možnosti zúčastnit se slavnostní vernisáže v budově ministerstva spravedlnosti čeká školáky také zajímavá procházka Pražským hradem, mapující dodržování spravedlnosti v jeho dějinách.

    Zlatý paragraf - podmínky výtvarné soutěže pro děti „Dětské oči jsou vhodnou reflexí každého našeho počínání. Vzhledem k tomu, že budou všechny vítězné práce vystaveny v reprezentačních prostorách ministerstva spravedlnosti, vnímám naši soutěž nejen jako estetické zpestření jeho prostor, ale také jako zajímavý názor, který se k nám jinak dostává jen v omezené míře a který nám může pomoci pochopit, jak komplikovanou oblast justice vnímají ti nejmladší. Smyslem soutěže je také zvýšit právní uvažování mladších i starších školáků,“ uvedla Daniela Kovářová.

    Více o soutěži: Zlatý paragraf 2010