Čajománie - pozvánka na Chrudimsko a HlineckoVážení návštěvníci,

  dovolte nám, abychom Vás pozvali k nám do regionu. Turistická oblast Chrudimsko – Hlinecko, protkána mnoha zajímavostmi, je pro výlety jako dělaná.
  U nás si můžete užít řady zajímavostí, o kterých svědčí přiložené materiály.

  Chrudim je jen 10 km od železničního uzle v Pardubicích a pokud chcete přijet autem, tak z dálnice D11 je to jen dvacet minut.

  Čajománie - pozvánka na Chrudimsko a Hlinecko V rámci právě spuštěné čajománie Vám přinášíme i zajímavou akční nabídku.

  Přijedete-li k nám v termínu od čtvrtka 20. do neděle 23. května 2010, tak je pro Vás připraveno stanování v Autokempu Seč Pláž naprosto zdarma.

  Rezervaci učiňte, prosím, na telefonu 774 372 987 či e-mailu kemp@autokempsec.cz.
  keltskou stezku a expozici. Čajománie - pozvánka na Chrudimsko a HlineckoUrčitě se nezapomeňte projet se po Sečské přehradě – a je jedno, zda-li na plachetnici, kajaku, šlapadle či veslici. Navíc místní půjčovna připravila padesátiprocentní slevu. Větším skupinám doporučujeme rezervaci předem.

  Zároveň od čtvrtka 20. do soboty 22. května 2010 probíhá v Chrudimi na letním koupališti krajská přehlídka sdružení dětí a mládeže s názvem Bambiriáda 2010. Akce, která je určena mladým lidem, nabízí řadu her, rukodělných aktivit, soutěží či pódiových vystoupení. Na tuto akci je vstup také zdarma. Při příchodu dostanete navíc kartičku, se kterou mají děti do 15 let v termínu akce vstup zdarma do Muzea loutkářských kultur v Chrudimi a ve čtvrtek a v sobotu vstup zdarma do Regionálního muzea v Chrudimi. V pátek je muzeum zavřené, ale ve večerních hodinách nabízí účast na akci Muzejní noc. V neděli můžete navštívit ve Slatiňanech 4. ročník Slatiňanského pozastavení.

  Když už pojedete do Chrudimi, tak nezapomeňte navštívit jedinečné hipologické muzeum ve Slatiňanech, vyhlídkovou věž Bára s lanovým parkem na Podhůře, ale také skanzen na Betlémě či Veselém Kopc. Za zmínku stojí i pietní místo Ležáky nebo nedávno otevřené Muzeum obuvnictví a kamene ve Skutči. A nebo se jen toulat po Železných horách.

  A to je jen malá ochutnávka toho, co všechno můžete u nás zažít. Určitě stojí za to si při odjezdu rezervovat termín na Vaši letní dovolenou. A třeba Sečská přehrada může být tím pravým místem. Navíc, pokud přijedete vlakem, můžete si zapůjčit kolo přímo na nádraží v půjčovně Českých drah v Chrudimi.

  Přeji vám hezké léto

  EU - nuts Roman Málek

  http://www.navstevnik.cz/cajomanie/

  Autor