Slovenská skupina, která předvedla přehlídku sokolnictví na pelhřimovském náměstí v úterý 11. května, ztratila jednoho dravce, káně Karola.
  Pokud ho někdo v okolí Pelhřimova či přímo v Pelhřimově uvidíte, kontaktujte prosím Hodinu H na telefon 602 864 837.

  Děkujeme.


  Káně se ztratilo při akci související s následující zprávou:

  Hodina H má světový rekord
  Občanské sdružení Hodina H z Pelhřimova překonalo světový rekord v přeletu orla stepního nad davem ležících lidí. Hodina H z Pelhřimova ve spolupráci s organizací ACD La Hoya ze Španělska, A-net Youthforum ze Švédska a Základní školou Maxmiliána Hella Štiavnické Bane ze Slovenska vytvořilo světový rekord.
  Celkem 462 osob ze základních, středních škol a dokonce i jedné mateřské školy z Pelhřimova leželo na pelhřimovském náměstí dnes v úterý 11. května dopoledne. Všichni zúčastnění vytvořili řadu od Zámku pánů z Říčan až k Jihlavské bráně, která měřila 247 metrů. Rekord se konal v rámci mezinárodní výměny mládeže Kiss of nature podpořené programem Mládež v akci. Jak celý rekord probíhal? Na pokyn organizátorů si celý dav lehnul , sokolnice ze slovenské delegace vypustila orla stepního od Zámku pánů z Říčan a orel přeletěl ladným pohybem nad všemi ležícími až k dalšímu sokolníkovi ze slovenské delegace u Jihlavské brány.
  Rekord byl oficiálně zkontrolován zástupci Agentury Dobrý den. Vše proběhlo tak, jak mělo, rekord byl úspěšně překonán, a tak můžeme jen pogratulovat občanskému sdružení Hodina H z Pelhřimova a jeho parterům ze zahraničí. Velký dík také patří všem pelhřimovským školám a Zdravému Městu Pelhřimov.