Mezinárodní seminář pro pracovníky s mládeží „Eyes out“ neboli „Oči ven“ „Oči ven“ aneb Mezinárodní školení Eyes out proběhlo díky Hodině H a programu Mládež v akci Občanské sdružení Hodina H pořádá mezinárodní školení „Eyes out“ neboli „Oči ven“ u Pelhřimova. „Oči ven“ po celý jeden týden má dvacet pracovníků s mládeží z dvaceti různých zemí.
    Projekt „Oči ven“ organizuje Hodina H z Pelhřimova a je podpořen programem Mládež v akci. Během jednoho týdne se pracovníci s mládeží učí nové metody, jak zviditelnit mezinárodní projekty organizované v rámci programu Mládež v akci.

    Mezinárodní seminář pro pracovníky s mládeží „Eyes out“ neboli „Oči ven“ První den se skupina sblížila, jednotliví účastníci se lépe poznali a hned se pustili do představení programu Mládež v akci, jeho struktury a jednotlivých akcí. Také poprvé otevřeli samotné téma viditelnosti a večer představili své země a je třeba dodat, že bylo co poznávat, jelikož k Pelhřimova přijelo celkem dvacet zástupců dvaceti zemí.

    Mezinárodní seminář pro pracovníky s mládeží „Eyes out“ neboli „Oči ven“ Druhý den všichni zahájili hlubším poznáváním viditelnosti, že je nutné pracovat na propagaci projektů před projektem, během něj i po projektu, že je třeba přemýšlet nad dopadem na místní komunitu v hostitelské zemi i ve všech ostatních místech, odkud účastníci přicházejí. Dalším bodem dne byla viditelnost z pohledu programu Mládež v akci. Odpoledne celá skupina začala pracovat s počítačem, nejdříve upravovala fotografie a na závěr všichni vytvořili video z fotografií. Druhý večer dali všichni hlavy dohromady a vymysleli způsob, jakým provedou dopad na místní komunitu v Praze.

    Mezinárodní seminář pro pracovníky s mládeží „Eyes out“ neboli „Oči ven“ Třetí den programu tedy přišel a celá mezinárodní skupina se vydala na výlet do Prahy. Ovšem nešlo jen o turistickou návštěvu, jistým způsobem šlo o další pracovní den. Všichni společně předvedli na veřejnosti během cesty z Pražského hradu až na Václavského náměstí dopad na místní komunitu, který si připravili předešlou noc. A jak to dopadlo můžete vidět na serveru Youtube na internetu.

    občanské sdružení Hodina H Informace o projektu najdete na webových stránkách http://www.tceyesout.com a videa o dopadu na místní komunitu v Praze na webových stránkách http://www.youtube.com/user/osHodinaH. Věříme, že i zbytek týdne přinesl mnoho nového pro pracovníky s mládeží a propagaci programu Mládež v akci.