Krokodýlí závody? - Voda, lodě, lana, trocha dřiny, trocha adrenalinu - a hlavně spousta zábavy. (Foto Zuzana Kovandová)Voda, lodě, lana, trocha dřiny, trocha adrenalinu a hlavně spousta legrace. To jsou Krokodýlí závody. Závodí vždy tříčlenná družstva – dva lezci a jeden kormidelník. Celý tým má za úkol na lodi dopádlovat kus cesty po přehradě až k mostu a vysadit dva své členy na břeh. Ti vyběhnou nahoru na most a nechají se po laně spustit zpátky do vody. Pokud jejich parťák v lodi stihne mezitím dopádlovat pod lano a zachytit je do lodi, je vše v pořádku, pokud ne… No, pak je potřeba potrénovat si, jak se nalézá do člunu přímo z vody.

    Krokodýlí závody mají v naší organizaci – 15. Přední hlídce Royal Rangers – již dlouholetou tradici. V poslední době sice došlo k několikaletému přerušení, ale snad právě proto jsme se všichni pustili do jejich obnovy s velkou chutí. Tato akce je otevřená všem zájemcům (přibližně do 15 let), ať už jde o skauty, mladé hasiče, nebo prostě děti, které mají chuť zkusit něco nového.

    Někdy to nejde jinak, než nasednout do člunu přímo z vody... (Foto Zuzana Kovandová)Prvního ročníku „nových“ Krokodýlích závodů, který se odehrál na Hracholuské přehradě 20. 6. 2010, se zúčastnilo devět posádek z 15. PH Royal Rangers, SDH Černošín a SDH Cebiv, ve věkovém rozmezí přibližně od sedmi do 14 let. Celou akci Krokodýlí závody zajišťovala Záchranná služba Royal Rangers (Foto Zuzana Kovandová)Velká většina účastníků nikdy v životě neseděla na lodi, a pádlování pro ně tedy bylo zcela novou záležitostí. Věkové rozdíly tedy v tomto případě nehrály roli, důležitá byla především schopnost udržet loď, aby plula rovně. To se většině týmů podařilo až po značném úsilí a mnoha nezdarech. Všichni účastníci projevili velké nadšení a odvahu a všem se podařilo závod dokončit. Náladu jim nezkazil ani fakt, že se poměrně hodně z nich vykoupalo – Royal Rangers v ČRčtyři vypadli z lodí a další skončili ve vodě poté, co je kormidelník nestihl zachytit při slanění. Na posádky umístěné na prvních třech místech čekala drobná odměna.

    Celou akci zajišťovala soukromá Záchranná služba Royal Rangers, která také po skončení závodů svezla všechny zájemce na vlastním motorovém člunu. Všichni se už moc těšíme na příští rok.