Citybound (Duha Velká Medvědice) Olomoucké sdružení pro volný čas dětí a mládeže Duha Velká Medvědice a jeho němečtí partneři Fahrten-Ferne-Abenteuer uspořádali v prvním srpnovém týdnu zážitkovou akci pro více než dvacítku českých a německých teenagerů. Cílem mezinárodní akce s názvem „City Bound Prague“ bylo poznat obě tváře Prahy – v menší míře místa celoročně přeplněná turisty, hlavně pak neobyčejná místa a neobvyklé možnosti, které česká metropole nabízí.

    Citybound (Duha Velká Medvědice) „Během šesti dní účastníci, z nichž nejmladším bylo 12 a nejstarším 17 let, zvládli neztratit se při prohlídce pražských památek – Petřína, Hradu a Královské cesty s nezbytnými nákupy, poznat přírodu na výletě na lomy kolem hradu Karlštejna, vyzkoušet svou zdatnost v lanovém centru či při plavbě na kanoích v Libni,“ přiblížil hlavní organizátor Hynek Pečinka. Proběhl také mezinárodní večer, na kterém mohli účastníci z obou zemí poznat zvyky a tradiční jídla svých nových kamarádů, a další pestrý program.

    Duha - sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi Mezinárodní tým organizátorů zvládl uspořádat akci se spoustou nevšedních zážitků. Ta se vymykala klasickým exkurzím do Prahy, které děti a mládež absolvují se školou nebo s rodiči. Účastníkům, ale i organizátorům se „City Bound Prague“ líbil a uvažují o zopakování, třeba v nějakém jiném městě. Duha Velká Medvědice se mezinárodním aktivitám pro děti a mládež věnuje už třetím rokem a po příjemných zkušenostech v nich rozhodně bude pokračovat.


    Kdo je Duha Velká Medvědice?
    Originální spolek fajn lidí, který připravuje duhově barevné programy pro aktivní volný čas dětí a mládeže – jednodenní či víkendové akce v přírodě, doma i ve světě zaměřené na turistiku, sporty a hry, amatérskou kulturu a mezinárodní výměny mládeže.