Plyšáci pro Kosovo v Duze Tisíce plyšových hraček se sešly ve sbírce, kterou vyhlásila Česká rada dětí a mládeže. Již v květnu jich shromáždili stovky organizátoři Bambiriády v Zábřehu. Koncem prázdnin se ujalo sbírky Občanské sdružení Altus v Pardubickém kraji, obec Bítovany, sdružení Duha, a mnozí další příznivci.
    Do Kosova plyšáky dopraví Armáda v nejbližších dnech v rámci své další mise.

    Plyšáky pro Kosovo začali sbírat v květnu organizátoři Bambiriády v Zábřehu „Měli jsme dvě sběrná místa. V Chrudimi a v Pardubicích. Osobně jsem velmi mile překvapen zájmem veřejnosti a moc jí jménem sdružení děkuji,“ pochvaluje si dobrovolník sdružení Altus Lukáš Nutta a dodává:Plyšáci pro Kosovo v Duze „Ještě na cestě na pardubické letiště nám lidé volali a po cestě dávali další hračky,“ usmívá se. Poděkování za realizaci sbírky patří nejenom Informačním centrům, ale také pardubické společnosti Retia, která zapůjčila dodávku ke svozu hraček.

    „Při květnovém předávání humanitárního daru kosovskému gymnáziu jsme vyslechli různé příběhy našich vojáků. Mezi nimi byl jeden dojemný o rozdávání plyšových hraček dětem z horských malých škol. O medvídkovi, který měl být vyřazený, protože mu chybělo oko a o malém chlapci, který ho i přesto moc chtěl… V tu chvíli se zrodil nápad, že se pokusíme nějaké hračky dát dohromady a do Kosova je pošleme. Sdružení Altus sváželo plyšáky z Pardubicka a ChrudimskaLukáš Nutta ze sdružení Altus a Blanka Lišková z ČRDM (vpravo) předali pytle s plyšáky pro Kosovo vojákům AČR V krátké době se jich podařilo shromáždit asi 60 pytlů, které byly odvezeny do distribučního centra v Pardubicích a příští pátek – 17. září – budou již na šajkovacké základně u našich vojáků. Ti se postarají o to, aby se hračky dostaly do právě zmíněných malých škol, kde určitě udělají dětem radost,“ říká Blanka Lišková z České rady dětí a mládeže.

    Foto archiv Bambiriáda Zábřeh 2010, sdružení Duha a Roman Málek – sdružení Altus

    Autor