Mladí lidé s Tamjdemem (DUHA) pomáhali v Camhillu při sklizni zeleniny Na sklonku září (24.- 26. 9. 2010) se patnáct dobrovolníků projektu Tamjdem vypravilo do Českých Kopist, aby zde vypomohli na dožínkovém díkuvzdání. V komunitním domě sdružení Camphill, které slavnostní ukončení léta spojené s biojarmarkem organizuje, Tamjdem pomáhal již potřetí.

    Mladí lidé s Tamjdemem (DUHA) pomáhali v Camhillu při sklizni zeleniny Chladné počasí nikoho nerozházelo a v sobotu po poledni se sjelo více než třicet návštěvníků, aby si prohlédli výrobky chráněných dílen, koupili něco kvalitní zeleniny a připojili se k průvodu přes vesnici. Uprostřed polí, které Camphill obdělává, pak celá společnost vzdala hold síle přírody. Četl se Goethe, kolovala šťáva z hroznů a domácí chléb. Naši dobrovolníci se celé odpoledne věnovali dětem, mleli s nimi mouku a zápolili s ručním lisem na mošt.

    Duha - sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi V neděli pršelo již vydatněji, ale přehazování dýní z ruky do ruky přes celé pole nás alespoň spolehlivě zahřálo. Sklidili jsme jich dva valníky, k tomu něco pórku a monstrózně pokroucených obřích kedluben.

    Mladí lidé s Tamjdemem (DUHA) pomáhali v Camhillu při sklizni zeleniny Vracíme se sem rádi. Dvě rodiny a společenství přátel, kteří v Camphillu žijí a pracují s mentálně postiženými, nás přijali i tentokrát s otevřenou náručí. Za pomoc s přípravou jarmarku a práci na poli nás odměnili výbornou dýňovou polévkou a sytě oranžovou hokkaidó dýní na cestu. Budeme se těšit zase na jaře.