Hledáme Rychlé šípy - soutěž pro veřejnost již podesáté připravila pražská pobočka SPJF Od 17. listopadu do 17. prosince 2010 mají Pražané již 10. rokem šanci hledat legendární čtenářský klub Rychlé šípy v uličkách Starého Města. Stačí je na příslušném balkónu vyfotit nebo namalovat a odeslat pořadatelům. Podrobnosti o hře naleznou zájemci na www.bohousek.cz

  Postavy Rychlých šípů v životní velikosti se budou celý měsíc do 17. prosince, kdy v roce 1938 vyšel jejich první kreslený příběh v časopisu Vpřed, dívat na Pražany z balkonu kteréhosi domu na Starém Městě (mezi Vltavou a ulicemi Národní, 28. října, Na Příkopech, Revoluční).

  Zkuste je nalézt a vyfotografovat nebo namalovat tak, aby byl balkon na obrázku poznat. Tento důkaz svého nálezu, nejlépe i s popisem průběhu vašeho pátrání, pošlete do 15. prosince 2010 (termín doručení, nikoliv podání na poštu) Pražské pobočce Sdružení přátel Jaroslava Foglara (Pražská pobočka SPJF, Před Cibulkami 8/316, 150 00 Praha 5 – Košíře, pp (zavinac) spjf.cz), případně jej přineste přímo na tradiční foglarovský svátek Večer světel 17. prosince v 17 hodin k pražskému kostelu sv. Haštala v Praze 1.

  Hra je určena pro mládež, školy, rodiny s dětmi i dětské oddíly. Je to skvělá příležitost k procházce do staré Prahy s možností nasání předvánoční atmosféry města, seznámení se s historickou tváří domů a památek, kolem kterých většinou projdete bez povšimnutí.
  Pražská pobočka Sdružení přátel Jaroslava Foglara pořádá tradiční pátrací hru Hledáme Rychlé šípy pod záštitou primátora hlavního města Prahy a u příležitosti letošního sedmdesátého výročí 1. vydání kultovního románu Jaroslava Foglara Záhada hlavolamu.

  V minulosti (2001) byla pětice postav Rychlých šípů vystavena (nebo uschována – jak chcete) na balkóně Divadelního ústavu vysoko pod střechou v Celetné ulici. Další ročník (2002) se Rychlé šípy dívaly na Prahu z balkónu 1. patra mateřské školky na Uhelném trhu. Následující rok (2003) se zase usmívaly ze soukromého balkónu nad vchodem do metra v Kaprovce. V roce 2004 jste je mohli spatřit za zábradlím divadla Na zábradlí. V roce 2005 se vyšplhaly až na samotný vrcholek slavné kavárny Slavie na vltavském nábřeží naproti Národnímu divadlu. Rok 2006 mimořádně a zplnomocněně prožily na balkoně velvyslanectví státu Mauritius v Břehové ulici. Herní měsíc roku 2007 je hostil na balkonu své rezidence pražský primátor Pavel Bém. Jubilejní rok 2008, rok svých 70. narozenin, oslavovali hoši Rychlých šípů po celý pátrací měsíc v ulici Řásnovka. Rok následující – 2009 – se nepřesunuli výrazně daleko, sledovali celý měsíc úspěšné i neúspěšné pátrače z balkonu mateřské školky v ulici Za Haštalem.

  Sdružení přátel Jaroslava Foglara Kresba: Milan Teslevič, Jan Fischer

  Podrobnosti a informace z předchozích ročníků hry na www.bohousek.cz/hledame-rychle-sipy, respektive na bohouškově Mapě Hledáme Rychlé šípy

  Autoři