Klub deskových her Vrtule - logoV sobotu 12. března 2011 od 9.00 hodin se ve Vrtuli – světě her a poznání ve Valašském Meziříčí koná turnaj ve hře Bang! Hra Bang! patří mezi známé a rozšířené hry u nás i ve světě. I ve Vrtuli se těší velkému zájmu, což ukazuje i to, že se v loňském roce zařadila k desítce nejoblíbenějších her (ze 150, které jsou zde k dispozici). Je to svižná karetní hra, založená na vyjednávání a diplomacii a nechybí jí ani prvky humoru.

    Hráči na sebe berou různé role běžné na Divokém západě – šerif, psanec apod. Cílem hry je „vystřílet“ své nepřátele a vyjít ze soubojů bez úhony. Psanci honí šerifa. Šerif honí psance. Zrádce se skrývá, připraven přiklonit se k jedné i druhé straně. Kulky létají. Každý může střílet, ale ne všichni jsou vždy na dostřel. Kdo z pistolníků je šerifův pomocník a kdo je nemilosrdný zabiják a jde po něm? Chcete-li znát odpověď, vezměte karty a hrajte!

    Podrobnosti k pravidlům získáte ve Vrtuli – světě her a poznání nebo na webových stránkách http://deskovehry.cz/index.php/Bang! si můžete ve Vrtuli vyzkoušet každé pondělí, středu a pátek od 14 do 18 hodin. Vrtule – svět her a poznání se nachází ve Valašském Meziříčí poblíž náměstí, v 1. patře nad jídelnou Mamulka.