Dobrovolníci z Duhy pomáhali v ZOONaše dobrodružství začalo už při cestě. Nejdříve jsme nestihli autobus a pak ten další měl menší dopravní nehodu… tím se náš příjezd trochu zpozdil. Ale i tak jsme měli po milém přivítání čas si prohlédnout celou ZOO. Viděli jsme zvířata všeho druhu – od chameleonů po velblouda, od lemurů po mandrily, pidi klokany a rysy.
  O víkendu 15. – 17. dubna 2011 jsme totiž zavítali do ZOO Parku v Zájezdu.
  Někteří z nás přespávali ve stanech v budoucím výběhu lam, jiní zas v malém domečku.

  Dobrovolníci z Duhy pomáhali v ZOODobrovolníci z Duhy pomáhali v ZOO V sobotu ráno, hned po snídani venku mezi zvířaty, nás čekala fůra práce. Naším úkolem bylo shrabat starou trávu, natřít ohrady, oloupat kůru z prken, navozit písek do výběhu velblouda, přesít zeminu a vytvořit ohniště. Za odměnu jsme si mohli vyzkoušet krmení lemurů a velblouda. V sobotu večer jsme se vypravili do Lidic. Podívali jsme se tam na památník a hráli jsme hry. Po návratu jsme rozdělali oheň a opékali si buřty. Pro mnohé z nás to byl první letošní táborák. Poté, stejně jako v páteční večer, nás zlákala hospoda, kde jsme seděli až dlouho do noci. V neděli jsme dodělávali to, co se nestihlo v sobotu.

  Dobrovolníci z Duhy pomáhali v ZOO Není pochyb, že jsme odvedli dost práce. Každý přidal ruku k dílu, a to se na výsledku odrazilo. Kromě dobře odvedené práce a milého času stráveného s dobrovolníky jsme si také užili hodně legrace při hrách, krmení zvířat, volných večerech. Ač byla v noci ve stanu zima, počasí se nám vyvedlo náramně. Víkendovka v ZOO Parku v Zájezdu byla úžasná. Určitě jsme sem s Tamjdemem nezavítali naposledy.

  Více fotek:
  http://www.facebook.com/media/set/fbx/?set=a.10150269648143502.392836.76971463501

  Duha - sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi Informace o Tamjdemu: http://www.trochujinak.cz/cz/tamjdem/
  Koordinátorka: Markéta Votavová, tamjdem(at)duha.cz
  Tamjdem je projekt dobrovolnické služby, akreditovaný a podpořený Ministerstvem vnitra ČR.