Z mezinárodního semináře o dobrovolnictví VOLonMAX 2011 v Pelhřimově Mezinárodní seminář VOLonMAX o dobrovolnictví se konal pět pracovních dní od 4. do 10 května 2011 v Pelhřimově. Hodina H přivítala na projektu zástupce z Bulharska, Itálie, Španělska, Portugalska, Řecka a Velké Británie díky programu Mládež v akci. Co vlastně VOLonMAX znamená a jak projekt probíhal?

    Z mezinárodního semináře o dobrovolnictví VOLonMAX 2011 v Pelhřimově VOLonMAX či VOLUNTEER on MAXIMUM znamená v češtině DOBROVOLNICTVÍ na MAXIMUM. Zástupci sedmi evropských zemí a různých mládežnických organizací debatovali o dobrovolnictví z různých úhlů pohledu. Jako podtémata můžeme uvést: co dobrovolnictví znamená, jaké aktivity můžeme považovat jako dobrovolnickou činnost, jaké má dobrovolnictví přínosy, jestli je dobrovolnictví běžné mezi obyvateli různých evropských zemí a podobně.

    Z mezinárodního semináře o dobrovolnictví VOLonMAX 2011 v Pelhřimově Všichni účastníci také vypracovávali nápady pro propagaci a kampaně spojené s dobrovolnictvím. Během programu stihli i poznat krásy Pelhřimova i Prahy. Dále můžeme zmínit i debatu s Terezou Jaklovou z Dobrovolnického centra Pelhřimov, debatu o dobrovolnictví v EU pořádanou v Praze ve spolupráci s Národním informačním centrem pro mládež a vyhodnocení soutěže dobrovolnických příběhů společně se seniorklubem v Informačním centru pro mládež Pelhřimov.

    Z mezinárodního semináře o dobrovolnictví VOLonMAX 2011 v Pelhřimově Projekt VOLonMAX však neběží jen pět květnových dní. VOLonMAX byl zahájen veřejnou soutěží o logo projektu, kterou vyhrál řecký mladík, následovala druhá soutěž spojená s příběhy o dobrovolnictví, tu pro změnu vyhrál španělský mladík, pokračoval samotným setkáním účastníků v Pelhřimově a bude pokračovat různými kampaněmi o dobrovolnictví v partnerských zemích projektu.

    Z mezinárodního semináře o dobrovolnictví VOLonMAX 2011 v Pelhřimově Co více dodat? Rok 2011 je Evropským rokem dobrovolnictví, proto je nejlepší čas se stát dobrovolníkem. Dobrovolnictví znamená, když obyčejní lidé dělají neobyčejné věci. Buďte i Vy jedním z nich!

    občanské sdružení Hodina H