Projekt Skautské století chce uchovat vzpomínky a příběhy pamětníkůCenu neziskového sdružení Post Bellum obdržely dne 17.11. čtyři osobnosti, které svými životy prokázaly odvahu a odhodlání bránit hodnoty demokracie. V průběhu večera je představily krátké portrétní filmy vytvořené unikátní animační technikou.

  Luboš Jednorožec byl oceněn v rámci druhého ročníku Cen Paměti národa Luboši Jednorožci se díky odhodlání a houževnatosti podařilo uprchnout z komunistických kriminálů, byl ovšem opětovně zatčen a nespravedlivě vězněn celkem 26 let. V roce 1968 emigroval do Spojených států, kde žije dosud. Že se předávání se Jednorožec žijící v Kalifornii zúčastní pouze virtuálně, pomocí služby Skype, odtajnil ve včerejším Ranním radiožurnálu ředitel sdružení Post Bellum Mikuláš Kroupa.

  Junák - svaz skautů a skautek ČRMyšlenka ceny Paměti národa vznikla před deseti lety, kdy se společnost Post Bellum začala zabývat systematickým zaznamenáváním vzpomínek lidí, kteří se zachovali statečně během totalitních režimů. Spolupracuje mimo jiné také s projektem Skautské století (http://www.skautskestoleti.cz), které stejným způsobem mapuje osudy a vzpomínky skautů a skautek.

  Podrobné životopisné informace najdete na:
  www.postbellum.cz/witness.aspx?itemID=1102&lang=1

  Informace o představení Hon na Jednorožce divadla Minor:
  www.minor.cz/repertoar/hon-na-jednorozce