V sobotu 11. 2. 2012 od 9.00 hodin se ve Vrtuli – světě her a poznání ve Valašském Meziříčí koná turnaj v legendární hře Osadníci z Katanu.

    Hra Osadníci z Katanu změnila dějiny novodobé historie stolních her. Během krátké doby od jejího rozšíření se z Osadníků stala nejoblíbenější evropská hra, ve které se konají i mistrovství světa.

    A o co v ní vlastně běží? Hra přenese hráče v čase do dob objevitelských cest. Lodě s osadníky přistanou na neobydleném ostrově, kde se snaží každý zakládat osady. Země je naštěstí bohatá na nerostné suroviny. Postupně se staví silnice, budují vesnice, ze kterých později vyrostou města. Veškeré dění na ostrově určuje výměnný obchod. Některých surovin je dostatek, jiné chybí. Je třeba jednat promyšleně a správně vyjednávat.

    Klub deskových her Vrtule - logo Tato chytrá a zároveň vtipná hra je určena pro hráče od 8 let. Ti nejúspěšnější mohou na turnaji získat nominaci na mistrovství České republiky. Osadníky si můžete ve Vrtuli vyzkoušet každé pondělí, středu a pátek od 14 do 18 hodin. Vrtule – svět her a poznání se nachází ve Valašském Meziříčí poblíž náměstí, v 1. patře nad jídelnou Mamulka.

    http://www.zlatesipy.cz/vrtule/

    Autor