Jana Netíková, koordinátorka projektu Workcampy: Putovala putovní výstava fotografií, putovala po matičce Praze. Šla, kráčela a vody se jí zachtělo. A že byla zrovna v centru, usadila se v Literární kavárně v Týnské. Opřela svá papírová těla o tamní zdi, přivřela oči a na 14 prvních dubnových dní nechala se zahalit do mlžných oparů vycházejících z těžkých hlav přítomných literátů. Sama se přitom snažila rozpomenout, kolik jim podobných či vzdálených už za svou cestu viděla.

  Z putovní výstavy fotografií, které pořídili účastníci workcampů Duhy Putovní výstava foto momentek od českých účastníků workcampů v roce 2011 se vydala na cestu s koncem lednových mrazů roku současného. Fotosoutěž, které se účastnili loni na podzim dobrovolníci workcampů, byla vyhlášená v souvislosti s Evropským rokem dobrovolnictví na téma „Co pro tebe znamená dobrovolnictví?“
  První zastávkou byla Čajovna pod stromem čajovým, v březnu pak Národní informační centrum mládeže (NICM) na Poříčí. Doprovázena byla dvěma akcemi, na které byli zváni milovníci trochu jiných aktivit, všichni dobrovolníci, dobrodruzi, potenciální účastníci, maminky i tatínci. Při první jsme proměnili vytahaná trika na špagátové šátky, při druhé si podebatovali nad promítnutými dokumenty o dobrovolnictví.

  A co že to jsou ty workcampy?

  Martina Kotková - Jako andílek (z fotosoutěže z workcampů Duhy 2011) Přeci mezinárodní krátkodobé dobrovolnické projekty v zahraničí, kam vás může vyslat Duha. Zpravidla se jedná o dvoutýdenní akce, během kterých se pěti až dvacetičlenná skupina lidí z celého světa podílí na pomoci veřejně prospěšných projektů či aktivit z různých oblastí. Např. v ekologii, umění, ochraně památek, práce se znevýhodněnými lidmi, ale i organizaci kulturních akcí. Je to spousta poznávání, zábavy a dobrého pocitu z aktivně vyplněného volného času. O zkušenostech dobrovolníků se pak můžete dočíst na našich stránkách www.trochujinak.cz nebo se na nějaký rovnou přihlásit.

  Program Trochujinak - workcampy Duhy Na dotazy ohledně workcampů vám rádi odpovíme:
  Jana Netíková, koordinátorka projektu Workcampy
  program Trochujinak
  workcampy(at)duha.cz

  Duha - sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesiDuha, Senovážné nám. 24, Praha 1
  tel.: 234 621 374

  Projekt Workcampy je akreditován v rámci programu dobrovolnické služby Ministerstva vnitra ČR.

  Autoři