Víkendové nádherné počasí neodradilo na dvě desítky účastníků se vzdělávat v oblasti ekonomiky a účetnictví v hotelu Kapitán na Seči. Pořadatelské Občanské sdružení Altus dokonce umožnilo účast i maminkám s pěti a tří měsíčními dětmi.

  Maminky s malými dětmi se vzdělávaly v oblasti ekonomiky a účetnictví v rámci projektu Klíče pro život

  Účastníci se prakticky seznamovali s různými typy smluv, ale i samotnou podstatou účtování a řízením financí. „Aktéři také rozebírali problémy z praxe a diskutovali nad aktuálními legislativními věcmi,“ podotkl za pořadatele předseda sdružení Martin Benák.

  Maminky s malými dětmi se vzdělávaly v oblasti ekonomiky a účetnictví v rámci projektu Klíče pro život „Celý vzdělávací program je naprostým unikátem. Nejenom forma a obsah vzdělávání, ale i další aktivity. Mezi ně patřilo i umožnění ženám s dětmi se účastnit neformálního vzdělávání,“ prozradil supervizor vzdělávacího programu Roman Málek. Ten dodal, že vše proběhlo naprosto hladce a forma se osvědčila.

  Kurz projektu Klíče pro život na Seči byl spolufinancován Evropským sociálním fontem a státním rozpočtem České republiky „O odborný výklad se postarala ředitelka Generation Europe a členka Pracovní skupiny pro finanční vzdělávání při Ministerstvu financí Lenka Petýrková,“ uvedla garantka odborné části Eva Fruhwirtová z rakousko – české vzdělávací společnosti Wifi Czech Republic.

  Maminky s malými dětmi se vzdělávaly v oblasti ekonomiky a účetnictví v rámci projektu Klíče pro život Na setkání dorazila z Národního institutu dětí a mládeže supervizorka vzdělávacích aktivit Michaela Přílepková, kterou překvapila struktura účastníků: „Osobně jsem ocenila, že účastníci jsou napříč organizacemi, a to z různých koutů republiky. Výměna zkušeností mezi účastníky a řešení praktických problémů z praxe s lektory tak přinese organizacím řadu nápadů a zlepšení v oblasti ekonomického řízení.“

  Vzdělávací program je prováděn v rámci projektu Klíče pro život jako veřejná zakázka Tvorba, inovace a ověření vzdělávacích programů v oblasti uznávání neformálního vzdělávání.

  Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.