NGO Market 2012 neboli 13. veletrh neziskovek proběhl v pátek 11. května od 11 do 19 hodin v Národní technické knihovně v Praze 6.

  Na veletrhu se představilo na 200 neziskových organizací. Zájemci si mohli vychutnat také pestrý doprovodný program zahrnující výtvarné i jiné workshopy, projekce dokumentárních filmů, hudební vystoupení, netradiční sportovní disciplíny, dobrovolnickou burzu i tematickou sekci věnovanou aktivnímu stárnutí.

  NGO Market 2012 (foto Ondřej Besperát)NGO Market 2012 (foto Ondřej Besperát) Novinkou letošního veletrhu byla projekce dokumentárních filmů – vidět jste mohli třeba dokument Láska v hrobě od Davida Vondráčka, který mapuje život českých bezdomovců, nebo Pozemšťané, koho budete volit?, film, který natočil štáb lidí s mentálním handicapem.

  Česká rada dětí a mládeže i Bambiriáda na NGO Marketu 2012 (v pozadí, foto Ondřej Besperát)NGO Market 2012 (foto Ondřej Besperát) V programu se letos výrazněji podílela také Praha 6, která připravila venkovní doprovodný program pod názvem „Myslíme na všechny“. V pódiových vystoupeních se vystřídali malí i velcí, největší pozornost budila skupina The TapTap.

  Podrobnosti o programu, vystavujících neziskovkách i fotografie z akce najdete na:
  www.ngomarket.cz
  nebo
  http://www.forum2000.cz/cz/projekty/ngomarket/

  Pořadatelem NGO Marketu je Nadace Forum 2000.

  Autor