Jeden víkend, 13 dobrovolníků Čechů i cizinců, práce, hlína, plevel, kameny, vykopávky ze 13. století, vyhlídka a Albrecht z Valdštejna 100x jinak. Takový byl Tamjdem, víkendový dobrovolnický projekt, který se o víkendu 4.-6. května konal na pomoc Valdštejnské Lodžii na Jičínsku.

  Dobrovolníci z Duhy se sjeli na Jičínsko, aby zvelebili barokní Valštejnskou lodžii Během víkendu jsme se rozdělili do několika pracovních týmů a do rukou dostali různé pracovní náčiní. Svým pracovním úsilím jsme zanechali stopy na několika místech krásné barokní památky. Srovnali jsme skoro celou podlahu ve sklepení (které ve skutečnosti není sklepením) a kde bude stát zatím provizorní schodiště, které povede do rozšířené expozice. Kompletně jsme vyčistili dvůr od plevelu a kamenů, poklidili terasu Lodžie, omyli koberce, na kterých se tancuje, a vyrobili hromadu ze dříví. Dobrovolníci Lodžie a kastelán Jirka se o nás za odměnu pečlivě starali a i pan archeolog vzal do rukou lopatu.

  Dobrovolníci z Duhy se sjeli na Jičínsko, aby zvelebili barokní Valštejnskou lodžii Tamjdem je vždy takový, jaký si ho uděláme. V Lodžii byl pracovně nabytý, vzdělávací, poznávací i umělecký. Na Zebíně jsme byli o trochu blíže nebi a v Lodžii a ve společnosti mnoho zajímavých lidí, dobrovolníků a přátel Lodžie jsme se dostali i blíže Valdštejnovi. Jeden víkend, ale nepočítaně mnoho zážitků. Tamjdem je víkendový dobrovolnický projekt, který široké veřejnosti nabízí příležitosti k dobrovolničení, k podílu na společenské změně, k trávení volného času trochu jinak. Projekt realizuje Duha v rámci dobrovolnického programu Trochujinak.

  Program Trochujinak - workcampy DuhyDuha - sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi Na více fotek se podívejte zde:
  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151086894243502.541261.76971463501&type=3

  O projektu Tamjdem a chystaných víkendovkách si přečtěte tady:
  http://www.trochujinak.cz/tamjdem/terminy-aneb-kdy-tamjdem/

  Autor