Již poosmnácté proběhne výstava HRY A HLAVOLAMY. Letos to bude opět na Novoměstské radnici v Praze a nebude chybět spousta novinek.

  Návštěvníci si mohou zahrát na 100 různých deskových a společenských her. Ve vitrínách, ale i na pultech, bude k dispozici několik desítek mechanických hlavolamů. Naprostou většinu si budou moci všichni návštěvníci zapůjčit a vyřešit. „Potrapte si mozkové závity u hlavolamů ze sbírky patrona výstavy RNDr. Jaroslava Flejberka. Ve vitrínách pak uvidíte zajímavé sbírky a rarity z různých zemí. Hrát si hry budete moci třeba 10 hodin v kuse v krásných prostorách Novoměstské radnice!“ zve Pavel Hofrichter, ředitel výstavy.

  Hry a hlavolamy - z výstavy v Novoměstské radnici v Praze Datum: 13. – 16. 9. 2012
  Místo: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, 120 00 Praha 2
  Otevírací doba: čtvrtek a pátek 8.00 – 18.00 h, sobota a neděle 10.00 – 18.00 h
  Vstupné: plné 70 Kč, snížené 50 Kč, rodinné 150 Kč, skupinové 45 Kč

  Hry a hlavolamy - z výstavy v Novoměstské radnici v Praze Kromě tradiční a nejvíce navštěvované velké herny deskových her pro hráče bez rozdílu věku je připravený i bohatý doprovodný program, který obsahuje přednášky pro školy a skupiny, hlavolamové workshopy pro veřejnost, soutěže. Návštěvníci výstavy se také mohou těšit na sobotní síň sběratelů se zahraniční účastí. Novinkou je letos poprvé vyhlášená anketa HLAVOLAM ROKU, která má svůj web www.Hlavolamroku.cz a bude probíhat ve dvou rovinách – hlasování odborníků a také část pro všechny hlavolamové nadšence, která proběhne na Facebookových stránkách. Vyhlášení ankety HLAVOLAM ROKU proběhne v neděli na výstavě HRY A HLAVOLAMY.

  Hry a hlavolamy - z výstavy v Novoměstské radnici v Praze Datum: 13. – 16. 9. 2012
  Pro školní i mimoškolní skupiny jsou připraveny zajímavé přednášky z oblasti hlavolamů, logiky a rébusů, které se budou konat vždy dopoledne ve čtvrtek a v pátek. V rámci těchto přednášek žáčci a studenti poznají tajemství různých hlavolamů, jejich původ, rozdělení, historii a tipy na řešení – hlavolamy si přímo vyzkouší a mohou se zúčastnit i tématických soutěží.

  Hry a hlavolamy - z výstavy v Novoměstské radnici v Praze - sbírka hlavolamů Ježek v kleci V rámci velké herny si návštěvníci vyzkoušejí populární deskové, společenské nebo karetní hry od českých výrobců a distributorů. K dispozici jim budou vyškolení instruktoři, kteří je seznámí s pravidly a poradí i při výběru vhodné hry pro rodinu nebo jako vánoční dárek. „Výhodou takové prezentace her je, že každý z návštěvníků si může všechny hry zahrát, vyzkoušet a rozhodnout se pro zakoupení hry nejen podle barevnosti krabice, ale podle toho, zda ho hra skutečně zaujme. V dnešní přetechnizované době doporučujeme deskové hry do každé rodiny. Pokud budete věnovat hraní her jeden večer v týdnu, zlepší se vztahy v rodině, hry učí komunikovat, spolupracovat, férově soutěžit. Také rozvíjí logické myšlení, paměť, postřeh a jemnou motoriku nejen u dětí každého věku.“ vysvětluje Pavel Hofrichter.

  Program 18. výstavy HRY A HLAVOLAMY:
  Velkolepá herna deskových her pro všechny hráče bez rozdílu věku
  Přednášky pro školy a skupiny
  Hlavolamové workshopy pro veřejnost
  Setkání sběratelů – česká síň sběratelů

  Více informací na www.hryahlavolamy.cz

  #hryahlavolamy #hlavolamy #video #ADAM.cz

  #hryahlavolamy

  V termínu 21. – 24. září 2016 proběhla tradiční velká herní výstava HRY A HLAVOLAMY.

  22. herní výstava HRY A HLAVOLAMY