Turistický oddíl mládeže Zlaté šípy z Valašského Meziříčí zakončil třítýdenním táborem svůj další oddílový rok.

    Uskutečnil se na tradičním tábořišti u obce Lubina ve slovenských Bílých Karpatech a jeho ústředním tématem se stala říše hmyzu. Vykuklili jsme se v překrásné tesaříky, ruměnice, vosy, cvrčky a běžníky, potkat jste mohli také roháče, batolce, komára nebo třeba berušku.

     Vykuklili jsme se v překrásné tesaříky, ruměnice, vosy, cvrčky a běžníky... (Foto Ivo Skoček)Paloučku vévodila třímetrová socha škvora Miša (toho, který vymyslel celou řadu důmyslných her, a zajistil tak mezi druhy mír a přátelství). Pod jeho vedením jsme prošli vodní olympiádou, vařili podle střevlíka, kouleli podle hovnivála, sháněli nektar, vyvíjeli se jako mravenci, stříkali jako ploštice, atd. Soupeření bylo protkáno také skutečným mikrospickým pozorováním, kladením pastí na střevlíky, nočním lákáním na světlo, Tábor se opravdu vydařil. Řada z nás si nadto ještě poopravila názor na hmyzí říši: teď už víme, jak je rozmanitá a krásná. (Foto Ivo Skoček)„vědeckým“ výzkumem brouků, kobylek, motýlů a mravenců. Překvapením bylo osídlení okolí tábora kudlankami.

    Tábor se opravdu vydařil a mnozí z nás si navíc poopravili názor na hmyzí říši, teď víme, že je neuvěřitelně zajímavá a krásná!